reklam
reklam
DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.249,13 -0.817
reklam

Kadının ilerlemesi sosyal adalet, politik, ekonomik, kültürel güvenlik için de önemli

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kadının ilerlemesi sosyal adalet, politik, ekonomik, kültürel güvenlik için de önemli
reklam

Haber: Nezih VAROL

Manisa Kent Konseyi Başkanı Ahmet Karadağ 8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir mesaj yayımlayarak, “8 Mart Dünya Kadınlar Günü, dünyanın her yerinde kadınların anıldığı, sorunlarının çeşitli platformlarda tartışıldığı bir gün” dedi. Başkan Karadağ açıklamasını şöyle sürdürdü:

“Hayatın en başından sonuna dek, sevginin, fedakarlığın ve azmin anlamı olan tüm kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutluyorum. Kadınlar, yaşamımızın her anında yanımızda olan, bizleri dünyaya getiren, büyüten, yetiştiren, eğiten, sevgisi ile kuşatan ve şefkatli yürekleriyle bir an olsun bile bizleri yalnız bırakmayan en değerli varlıklarımızdır. Kadim medeniyetimizden bugüne kadar milletimizin var olmasında büyük rol oynayan, Fatma Yıldız’dan Hayme Hatun’a, Nene Hatun’dan Çete Emir Ayşe’ye kadar bugünlere gelmemizde büyük fedakarlıklar gösteren tüm kahraman kadınlarımız gibi, kadın toplumun en etkili, yönlendirici, birleştirici ve koruyucu unsurudur” dedi. Kadının ilerlemesi sosyal adaletin bir şartı olmakla birlikte sadece bir kadın sorunu değildir.
Bu konu, sürdürülebilir, adil ve kalkınmış bir toplumu inşa etmenin tek yolu olup, politik, sosyal, ekonomik, kültürel ve çevresel güvenliği başarmanın da ön koşuludur.
İleri bir toplum için, kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletilmesi, eğitim, istihdam, sağlık, siyaset, hukuk vb. alanlarda eşit fırsat ve olanaklardan faydalanabiliyor olmaları dolayısı ile büyük önem taşımaktadır. Hayatın ağır yüklerini taşıyan, elinin emeğini gözünün nuru ile birleştiren, küçük yüreğine koskoca sevgiler sığdıran, güçsüz bedenlerin güçlü kahramanlarıdır kadınlar. 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü şahsım ve Manisa Kent Konseyi adına başta tüm şehit anneleri ve eşleri olmak üzere, yaşamın her anında, her türlü fedakârlıkta bulunan, yokluğumuzu ve sıkıntılarımızı paylaşan, her zaman yanımızda olan tüm fedakar kadınlarımızı kutluyorum”.

reklam

YORUM YAP