DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

‘Kaldırılmayacak seviyeye ulaşan’ sığınmacıların bu ülkede işi ne?’

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘Kaldırılmayacak seviyeye ulaşan’ sığınmacıların bu ülkede işi ne?’

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, “Türkiye’de kaçaklar dahil toplam sığınmacı sayısının 7 milyonu aştığı tahmin ediliyor. Sınırlara hakimseniz bu kaldırılmayacak seviyeye ulaşan sığınmacının ülkede işi ne?’ diye sordu. Öztrak konuşmasında ”Nüfus dengelerimiz tehdit altına girdi, ülkemiz orta gelir tuzağının dibine yuvarlandı.” ifadesini kullandı.

Faik Öztrak, CHP Merkez Yönetim Kurulu (MYK) toplantısı sonrası bir açıklama yaptı. Öztrak’ın konuşmasında, ‘Erdoğan ve sözcüleri, “Türkiye sınırlarına hâkimdir” diye böbürleniyor. İyi hoş da, Türkiye’de kaçaklar dahil toplam sığınmacı sayısının 7 milyonu aştığı tahmin ediliyor. Sınırlara hakimseniz, kendi ifadenizle “kaldırılmayacak seviyeye ulaşan” bu sığınmacıların bu ülkede işi ne?’ diye konuştu.

”Memlekete girenler terörist midir, arsız mıdır, uğursuz mudur belli değil. Sınırlarımız Nasreddin Hoca’nın türbesi gibi. Üç yanı açık ama kapısı kilitli” ifadesini kullandı.

BU ÜLKELER BU CÜRETİ KİMDEN, NEREDEN ALIYOR

”Alman Şansölyesi, ‘Türkiye Avrupa Birliği’ne üye olamaz ama sığınmacılara bakmaya devam etsin’ dedi mi? Dedi. Avusturya Başbakanı, ‘Taliban fanatizmini istemiyoruz, Afgan göçmenler için en iyi yer komşusu Türkiye’ dedi mi? Dedi. Belçika’nın Göç Bakanı, ‘Türkiye’yi Afganlar için güvenli bir üçüncü ülke haline getirmek, göç akışlarını yönetmemize yardımcı olacak’ dedi mi? Dedi. Alman milletvekili, ‘Size sığınmacılar için para veriyoruz, biz ne dersek o olur’ dedi mi? Dedi. ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü, Afganistan’dan kaçacak olanlara, Türkiye’yi adres gösterdi mi? Gösterdi. Bunlara ilk tepki Sayın Genel Başkanı’mızdan geldi. En sonuncusunda, Saray’ın Dışişleri Bakanlığı 36 saat sonra devreye girebildi. Peki tüm bu ülkeler bu cüreti kimden, nereden alıyor? 6 milyar avro karşılığında, Türkiye’yi Avrupa’nın sığınmacı gettosu yapmayı içine sindirebilen Erdoğan’dan alıyor. Bize kimse ‘Erdoğan’a neden güvenmiyorsunuz’ diye sormasın. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz…

”Nüfus dengelerimiz tehdit altına girdi, ülkemiz orta gelir tuzağının dibine yuvarlandı.  En son, Erdoğan İngiltere Başbakanı ile telefonda görüştüğü gün, İngiliz Savunma Bakanı’nın, kendi ülkesinde bir gazeteye yazdığı yazı üzerinden Saray bir karalama ve yalan kampanyası yürütmeye çalışıyor. İngiliz Bakan ülkelerine getirecekleri Afgan sığınmacılar için, ‘üçüncü ülkelerde sığınmacı merkezleri kurmayı düşündüklerini’ yazdı. Aynı yazıyla birlikte, iki İngiliz muhabir, Savunma Bakanlığı’ndaki kaynaklarına dayanarak, ‘kastedilen yerlerin Türkiye ve Pakistan olduğunu’ yazdı. Genel Başkanı’mız da bu haberler üzerine Saray’a, ‘hop buna müsaade etmem’ deyince, Saray’ı aldı bir telaş. Bu telaş, suçluların telaşı. Öyle görünüyor ki Genel Başkan’ımız yeni bir finansman oyununun önünü kesmiş.”

YORUM YAP