Format Haber

Karamollaoğlu: ‘Bütçe bir hükümetin kimliğidir, ekonomi anlayışının aynasıdır.’

Karamollaoğlu: ‘Bütçe bir hükümetin kimliğidir, ekonomi anlayışının aynasıdır.’
09 Aralık 2020 - 17:45

Saadet Parti Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, devam eden 2021 bütçe görüşmelerine ilişkin görüşlerine paylaştı. Karamollaoğlu, bütçenin bir hükümetin kimliği olduğunu, ekonomi anlayışının aynası olduğunu vurguladı. ”Hemen belirtmek istiyorum ki faiz hedefindeki bu dehşet verici rakam bizi son derece endişelendiriyor” dedi.

Karamollaoğlu, bütçe gelir beklentisinin 1 trilyon 101,1 milyar lira, bütçe giderlerinin ise 1 trilyon 346,1 milyar lira olduğunu söyledi.

”Bütçe’de faize ayrılan pay 179,5 milyar lira; buna karşın yatırımlara ayrılan pay 103.7 milyar lira; tarıma ayrılan pay ise 22 milyar lira.  Halbuki Gayri Safi Milli Hasıla üzerinden hesap edersek milli gelirin en az %1’nin tarıma destek olarak ayrılması lazım. Yani 43 milyar lira ayrılması gerekirken onun yarısı bir para ayrılmış…

”Böylelikle bütçe, 245 milyar lira “açık vermeyi” hedefliyor! Bakınız Bütçe ’de en dikkat çekici rakamlardan birisi faize ödenecek miktar. 2021 bütçe hedefinde faize ayrılan payın 179,5 milyar lira… Hemen belirtmek istiyorum ki faiz hedefindeki bu dehşet verici rakam bizi son derece endişelendiriyor.”

 

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    © Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır