DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Kartalların pençeleri teröristlerin inlerini başlarına geçirdi, 81 hedef imha edildi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Kartalların pençeleri teröristlerin inlerini başlarına geçirdi, 81 hedef imha edildi

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Pençe-Kartal Operasyonu’nu icra etti; Irak’ın kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk’taki terör yuvalarına hava harekât gerçekleştirdi.

Milli Savunma Bakanlığı’nın 15 Haziran 2020 tarihinde, 00:14’de resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada “Pençe-Kartal Operasyonu’nun” başladığı duyurulmuştu.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından operasyon sonrası yapılan açıklamada şu ifadeler kullanıldı:

“Pençe-Kartal Operasyonu ile ülkemizi, milletimizi ve hudut güvenliğimizi tehdit eden teröristlere ait barınak, sığınak ve mağaralardan oluşan 81 hedef imha edilmiştir. Uçaklarımız emniyetle üslerine dönmüşlerdir. Bu harekâtta azami oranda yerli ve milli mühimmat kullanılarak terör örgütünün anılan bölgelerdeki varlığına ağır bir darbe indirilmiştir. Harekâtın planlama ve icrasında sivil halkın can ve mal güvenliği ile çevrenin korunması konusunda azami hassasiyet gösterilmiştir. Türk Silahlı Kuvvetleri geçmişte olduğu gibi bugün de ülkemizin ve milletimizin beka ve güvenliği için terörle mücadeleye en son terörist etkisiz hale getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir.” ifadelerine yer verdi.

Milli Savunma Bakanlığı operasyon icra edilirken yine Twitter hesabından yaptığı açıklamada: “Son zamanlarda karakol ve üs bölgelerimize her geçen gün artan taciz, saldırı teşebbüsünde bulunan, böylece halkımızın ve hudutlarımızın güvenliğini tehdit eden PKK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek halkımızın ve hudutlarımızın güvenliğini sağlamak maksadıyla uluslararası hukuktan doğan meşru müdafaa haklarımız doğrultusunda Irak’ın kuzeyinde bulunan ve teröristler tarafından üs olarak kullanılan Sincar, Karacak, Kandil, Zap, Avaşin Basyan ve Hakurk’taki terör yuvalarına hava harekâtı icra edilmektedir.” ifadelerine yer vermişti.

 

 

YORUM YAP