Format Haber

‘KKM ‘nin dört aylık maliyeti 37 milyar lirayı aştı’

‘KKM ‘nin dört aylık maliyeti 37 milyar lirayı aştı’
18 Temmuz 2022 - 23:09
Gelecek Partisi Parti Sözcüsü Serkan Özcan Kur Korumalı Mevduat’ ın (KKM) bütçe yüküne ilişkin yaptığı tweet paylaşımında ‘KKM’ ye Haziran’ da 16 milyar, ilk 6 ayda toplam 37 milyar TL ödenmiş. Bu tutara TCMB’ den yapılan aktarım ve vadesi gelmemiş olan mevduat dahil değil!’ ifadesine yer verdi.
Faik Öztrak: “KKM ‘nin, bütçeye yükü gittikçe kabarıyor!”

KKM ile ilgili bir açıklama da CHP Sözcüsü Faik Öztrak’ tan geldi. Öztrak Kur Korumalı Mevduat’ın (KKM) bütçe yüküne ilişkin, “Haziran’da bütçeden çıkan para 16,1 milyar lira. Buna TCMB’nin katlandığı yük de dahil değil. KKM ‘nin dört aylık maliyeti 37 milyar lirayı aştı. Milletin vergileri bir avuç mudiye akıyor” dedi.

CHP Tekirdağ Milletvekili ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak, sosyal medya hesabında Kur Korumalı Mevduat’ın (KKM) bütçe yüküne ilişkin şu mesajı paylaştı:

“Hazine’ye tek kuruş yükü olmayacak dedikleri KKM ‘nin, bütçeye yükü gittikçe kabarıyor. Haziran’da bütçeden çıkan para 16,1 milyar lira. Buna TCMB’nin katlandığı yük de dahil değil. KKM ‘nin dört aylık maliyeti 37 milyar lirayı aştı. Milletin vergileri bir avuç mudiye akıyor.”

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    © Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır