DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile Biraraya Geldi

Yayınlanma Tarihi : Google News
KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev ile Biraraya Geldi

KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Şuşa’da Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile bir araya geldi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev’in davetlisi olarak Türk Devletleri Teşkilatı (TDT) zirvesine katılmak üzere Şuşa’ya gelen Tatar, Aliyev ile Şuşa Nümayendeli’ de bir araya geldi. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yaptığı açıklamada, görüşmeyi çok olumlu ve yararlı olarak niteledi.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile karşılıklı ilişkilerin geliştirilmesi başta olmak üzere birçok konunun ele alındığını belirten Cumhurbaşkanı Tatar, KKTC’nin Türk Devletler Teşkilatında, aile fotoğrafında yer alması, zirveye hitap etmesi ve toplantılara katılmasının fevkalade önemli olduğunu söyledi.

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev’in, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ne büyük önem ve destek verdiğini belirten Cumhurbaşkanı Tatar, bu desteğin zaman içinde diğer Türk devletlerine de yayılacağına olan inancını belirtti.

KKTC’nin dünyaya tanıtılması çabalarına verilen desteğin önemli olduğunu işaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, Türk birliğinin önemine dikkat çekti ve bu birliğin giderek güçleneceğini vurguladı.

KKTC’nin de bu birliğin bir parçası olduğunu ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, görüşmeyi çok olumlu ve yararlı olarak niteleyerek, Azerbaycan’a ayak bastıkları andan itibaren Azeri yetkililerin gösterdikleri samimiyet ve misafirperverliğe teşekkür etti.

 

 

 

YORUM YAP