Format Haber

Kodla Manisa ekibinin de destek verdiği “EBAveyn” isimli proje ilgi ve beğeni topladı

Kodla Manisa ekibinin de destek verdiği “EBAveyn” isimli proje ilgi ve beğeni topladı
28 Kasım 2020 - 17:49

Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü Ar-Ge Birimi’nin başlattığı, Rehberlik Araştırma Merkezi ve Kodla Manisa ekibinin de destek verdiği “EBAveyn” isimli proje İlgi ve beğeni toplamaya devam ediyor. EBAveyn projesi ile ekonomik ve psikolojik olarak sıkıntılar yaşayan, çocuklarının eğitimi için kaygılanan velilere hazırlanan videolarla destek verilecek.

Uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte, alanında uzman öğretmenlerle birlikte yapılan hazırlığın ardından başlatılan EBAveyn Projesi velilere yönelik bir dizi destek paketi içeriyor. Projenin Koordinatörlüğünü Sinem Erdem ve Volkan Aksoy yapıyor. Sinem Erdem, “Bizler Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Birimi olarak yaşanan bu süreçte en çok sıkıntı yaşayan kesimin velilerimiz olduğunu düşündük. Velilerimizin ruhsal ve bedensel sağlığı yerinde olmadığı sürece güçlü bir aile yapısı ve iyi bir aile içi iletişim sağlanamaz. İyi bir eğitim, iyi bir gelecek ve güçlü bir toplum için verilir. Güçlü bir toplumda en küçük yapı taşı olan ailenin gücü kadar güçlü olabilir. Ekonomik ve psikolojik olarak sıkıntılar yaşayan, çocuklarının eğitimi için kaygılanan velilerimize çektiğimiz videolarımızla destek vererek süreci kolaylaştırmayı hedefledik” dedi.

Manisa İl Milli Eğitim Müdürü Mustafa Dikici, her neslin kaderini bir önceki nesil belirler anlayışını benimsediklerine vurgu yaparak, proje çalışmalarına hibrit eğitim döneminde başladıklarını belirtti. Bu dönemde Covid19 vakalarında yaşanan artışın ardından uzaktan eğitime tekrar geçilebileceğini ön görerek Ar-Ge Birimiyle beraber “EBAveyn Proje’’ sini hazırlık çalışmalarına başladıklarını ekledi.

Projenin tanıtımı için hazırlanan reklam filminde maske, mesafe ve hijyen kurallarına dikkat edilmemesinden kaynaklı yaşanan Covid19 vakalarındaki artışla birlikte okullarından uzak kalmak zorunda olan milyonlarca öğrencinin yaşadığı üzüntüye vurgu yapmak istediklerini kaydeden Dikici, “ En kısa zamanda çocuklarımızın seslerinin tüm okullarımızda yankılanması en büyük isteğimizdir’’ diye ekledi.

Projeyle; süreç içerisinde eğitimde üçüncü sac ayağı olarak nitelendirilen veli ayağının oldukça sıkıntı yaşadığına değinen Dikici, velilere psikolojik destek, teknolojik destek, evde yapılabilecek eğitici oyun aktiviteleri, özel gereksinimli çocukların velilerine yönelik; kaliteli zaman kullanımı gibi daha birçok konuda videolar hazırlandığını belirtti.

Hazırlanan videoların sosyal medya adreslerinden paylaşılacağını söyleyen Dikici, velilerin proje hakkında güncel bilgilere ulaşabilmeleri için aşağıdaki sosyal medya hesaplarının takip etmeleri gerektiğini vurguladı.
Proje kapsamında ilk olarak ilk video yayımlandı. Rehber Öğretmeni ve Psikolojik Danışman Esin Türkoğlu tarafından Pandemi döneminde kaygılarımızla nasıl başa çıkabiliriz konusu ele alındı.
Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram: ebaveyn45

Facebook: Ebaveyn45

twitter: EbAveyn

Youtube: Ebaveyn Manisa

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır