DünyaGündem

Küresel Gazeteciler Konseyi Türkiye’ nin ‘Sağlıklı turizm, güvenli kent’ mesajını dünyaya yayıyor

Türk Turizm destinasyonları güvenli

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Alanya’da iki Bakanlı büyük buluşmanın ardından bir tebrik ve teşekkür mesajı da yayınladı.

Küresel Gazeteciler Konseyi (KGK) Genel Başkanı Mehmet Ali Dim, Alanya’dan dünyaya “Sağlıklı turizm, güvenli kent” mesajının verildiği büyük buluşmaya katıldı. Dim, buluşmanın ardından Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’la bir süre sohbet etti. Dim, buluşmaya ilişkin “50 bine yakın yabancının mülk aldığı ve 20 bine yakın yerleşik yabancının yaşadığı dünya kenti Alanya’dan iki bakanımızın katılımıyla dünyaya verilen ‘Sağlıklı turizm, güvenli kent’ mesajı çok önemli. Organizasyon için ALTSO (Alanya Ticaret ve Sanayi Odası) Başkanı Sayın Mehmet Şahin’i tebrik ediyoruz. Bakanlarımız Sayın Çavuşoğlu ve Sayın Ersoy’a da teşekkürlerimizi sunuyoruz” dedi.

Turizmciler de Alanya’ da iki bakanlı bu buluşma için dünyaya verilen ‘Sağlıklı turizm, güvenli kent’mesajının çok önemli olduğunu söylediler.

24 YAYGIN TV KANALI CANLI YAYINLADI

Bakanların Alanya’ da buluşmasıyla dünyaya verilen mesaj Türk Turizm destinasyonlarının güvenli olduğuydu. Organizasyon kapsamında turizm konuları ele alınırken KGK Genel Başkanı Dim, “KGK olarak uluslararası iletişim ağımızla ‘Sağlıklı turizm, güvenli kent’ mesajının yayılmasına katkı sağlamaya çalışacağız” dedi.

 

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı