DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

MANİSA BŞB ELEŞTİRİLERİ ENGELLENDİ

Yayınlanma Tarihi : Google News
MANİSA BŞB ELEŞTİRİLERİ ENGELLENDİ

CHP Yunusemre İlçe Başkanı Av. Yalçın Arcak, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Ekşi Sözlük internet platformunda yer alan eleştirilere sansür kararı aldırdığını söyledi.

Haber: Nezih VAROL

CHP Yunusemre İlçe Başkanı Av. Yalçın Arcak, Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Ekşi Sözlük internet platformuna sansür kararı aldırması üzerine açıklamada bulundu. Cengiz Ergün yönetimindeki Manisa Büyükşehir Belediyesi yetkililerinin şuursuz hareketlerine bir yenisini daha eklediğini belirten Başkan Yalçın Arcak, şunları söyledi:

“Manisa Büyükşehir Belediyesi, Türkiye’nin en büyük katılımcı sözlüğü olan Ekşi Sözlük internet sitesinde vatandaşlar tarafından yapılan yorumları, Manisa 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 11/11/2021 tarih, 2021/4631 E. no’lu değişik iş dosyasıyla kaldırtmıştır. Kaldırtılan yorumlarda belediyenin uygulamalarından, Cengiz Ergün’ün yönetemeyişine, su zamlarından otopark sıkıntısına kadar bir çok sorun eleştiriliyordu. AKP’nin yandaş partisi Mhp’nin Belediye Başkanı Cengiz Ergün, kendisinin ve partisinin yeni lideri Recep Tayyip Erdoğan gibi siyaset yapmaya başlamış olacak ki, artık eleştirilere tahammül etmemektedir. Demokrasilerde ise yöneticilere yöneltilen eleştiriler vatandaş için bir haktır. Halkın elinden bu haklarının alınması kabul edilemez! Bu husus açıkça bir sansürdür ve 21’inci yüzyıl Türkiyesinde  olmaması gereken bir durumdur! AKP iktidarının sosyal medyaya bakış açısını biliyorduk, şimdi Cengiz Ergün’ün bakış açısını da öğrenmiş olduk. Gençlerimizi her fırsatta baskılayan bu anlayışın, sandıktan hezimetle ayrılıp dersini alacağına olan inancımız tamdır” dedi.

YORUM YAP