DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Manisa gençlik ve spor yatırımlarında altın çağını yaşıyor

Yayınlanma Tarihi : Google News
Manisa gençlik ve spor yatırımlarında altın çağını yaşıyor

Format Haber’in ulaştığı bilgilere göre Manisa merkez ve ilçeleri gençlik ve spor yatırımlarında altın çağını yaşıyor.

2021-2022 Eğitim Öğretim Döneminin başlamasıyla birlikte Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından Manisa merkez ve ilçelerine kazandırılan ve yapımı devam eden spor kompleksleriyle gençlik merkezleri büyük bir beğeni ve dikkat çekiyor. Bu yatırımların hizmete sunulmasındaki başarının en büyük faktörleri arasında sporun içinden gelen ve uzun yıllar Spor Toto Genel Müdürlüğündeki başarısının ardından başarılı bir Bakanlık sürecini sürdüren Mehmet Kasapoğlu’nun Gençlik ve Spor Bakanı olması kaydediliyor.

Geçtiğimiz yıllardaManisa’ya kazandırılan yatırımlar arasında olan ve örnek gösterilen Olimpik Havuzun kazandırılmasının ardından bu seferde İl Tipi Gençlik Merkezi ve tenis kortuda yeni yapılacak yatırımlarla birlikte ile kazandırılmış olacak

Aralarında Avrupa ve Dünya Şampiyonlarında büyük bir başarı elde etme başarısı gösteren 30 sporcunun yer aldığı ve çalışmalarını sürdüreceği Güreş Eğitim Merkezi de dikkat çeken yatırımlar arasında yer alıyor.

Olimpik Havuzda gösterilen başarının dikkat çekmesinin ve 7’den 70’e tüm vatandaşların büyük bir beğeniyle faydalanmasının ardından Manisa’ya 2 kapalı yüzme havuzu da inşası devam eden yatırımlardan

Kırsaldan şehir merkezlerine varıncaya kadar şehrin her köşesini gençlik ve sporun hizmetine sunmak isteyen Gençlik ve Spor Bakanlığı Manisa İl Müdürlüğünün yoğun çalışmaları ve girişimleriyle il genelinde 25 okula çok amaçlı salon kazandırılıyor. Çok amaçlı salonlardan 3 tanesi yoğun talep ve istek doğrultusunda Akhisar ilçesine kazandırılacak. Horozköy bölgesine standart futbol sahası, Sancaklıbozköy, Çobanisa, Kayapınar mahallelerine futbol sahaları kazandırılarak her kesimden vatandaşın spor yapmasının önü açılacak.

Manisa’nın 17 ilçesinin tamamının gençlik ve spor merkezleriyle buluşturulması hedeflenen yatırımlar arasında. Soma, Saruhanlı, Ahmetli, Gördes, Demirci, Alaşehir, Selendi, Kırkağaç, ilçelerine yarı olimpik havuz ve gençlik merkezinin kazandırılacak olması ilçelerde büyük sevinç yarattı.

230 yataklı kamp eğitim merkezine kavuştırılacak olan Kula ilçesinde ayrıca binicilik sporuna ilgisi olan sporcular ve vatandaşlar için atlı binicilik okulunun açılacak olması beğeni ve dikkat çekiyor.

Akhisar ilçesinde eski stadın bulunduğu alana ise 15 Milyon TL bütçe ayrılarak büyük bir spor kompleksinin oluşturulacak olması ilçede yapılacak en büyük yatırımlardan birisinin de kazandırılacak olması sebebiyle ilçede sevinç yarattı.

 

YORUM YAP