Format Haber

Manisa’da Eğitim Camiası yasta; Vedia Altıok’un vefatı öğrencilerini derinden üzdü

Manisa’da Eğitim Camiası yasta; Vedia Altıok’un vefatı öğrencilerini derinden üzdü
11 Aralık 2020 - 15:41

Manisa’nın eğitim çınarlarından, Cumhuriyet Kadını, Ahmet Haşim’in öğrencilerinden;  Manisa Lisesi’ nin kıdemli edebiyat öğretmenlerinden Vedia Altıok’ un ölüm haberi öğrencilerini yasa boğdu.

Cumhuriyet Öğretmeni Vedia Altıok, Manisa’ nın en eski okullarından Manisa Lisesi’ nde uzun yıllar öğretmenlik yaptı. Şehrin eğitim kültür hayatını derinden etkileyen saygın bir isim olarak, birçok siyaset, ekonomi, sanat, bürokrat, biliminsanının yetişmesinde de emeği geçti. Edebiyatı sevdiren bir öğretmendi, saygı ve hitabet sanatına ilişkin canlı bir örnekti…  Bir İstanbul Hanımefendisiydi.

Vedia Altıok, verdiği dersi yaşayan ve öğrencilerine bu hissi geçiren bir öğretmendi;  Türk şiirinin derinliklerinden vatan sevgisine, Cumhuriyet erdemlerinden insanlık saygınlığına, davranış kibarlığından çevre titizliğine, tarih bilgeliğinden medeniyet inceliklerine dek geniş bir kültürel hafızaya sahipti.

Vedia Altıok bir Cumhuriyet Öğretmeniydi.

Manisa Lisesi Müdürü Ziya Çiçek, Vedia Altıok’un vefatı nedeniyle yayınladığı mesajda şu ifadeleri paylaştı:

”Bir Cumhuriyet öğretmeni, Atatürk devrimlerinin yılmaz bir bekçisi idi. Manisa’nın, Manisa Lisesi’nin çok değerli bir Eğitimci si ve simge ismi Vedia Altıok’un vefatı hepimizde derin bir üzüntü yarattı. Biz öğrencileri ve Eğitim camiası onu her zaman saygı ve minnetle anacağız. Üzerimizde çok emeği var. Onun gibi anılan, sevilen bir öğretmen olmak için yolundan gitmeye kararlıyız. Okulumuzun emektarı ve simge şahsiyetierin başında gelen emekli öğretmenimiz Vedia Altıok’a şahsım ve okulum adına ailesine, biz sevenlerine baş sağlığı, merhuma Allah’tan rahmet dilerim. M. Ziya ÇİÇEK- Manisa Lisesi Müdürü”

Ruhu şad olsun; mekanı cennet olsun..

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır