reklam
reklam
DOLAR 32,6425 % -0.48
EURO 35,0049 % -0.73
STERLIN 41,4214 % -0.64
FRANG 36,7761 % -0.27
ALTIN 2.426,60 % -0,76
BITCOIN 65.380,17 -0.614
reklam

Manisa’da STK ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle ‘İlmek İlmek İyilik’ Projesi

Yayınlanma Tarihi : Google News
Manisa’da STK ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle ‘İlmek İlmek İyilik’ Projesi
reklam

Manisa İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Manisa Şubesi Kadın Kolları, kardeş şehir olarak seçilen Hakkari’ye ‘İlmek İlmek İyilik’ projesi kapsamında kadınların el emeği, göz nuruyla ördükleri bere, atkı ve eldivenler gönderdi.

Haber: Nezih VAROL

Manisa İl Müftülüğü ve Türkiye Diyanet Vakfı Manisa Şubesi Kadın Kolları, kardeş şehir olarak seçilen Hakkari’yi unutmadı. ‘İlmek İlmek İyilik’ projesi kapsamında kadınlar tarafından örülen bere, atkı ve eldivenler Hakkari’deki çocuklara ve ihtiyaç sahiplerine gönderilmek üzere hazırlandı.

Manisa Kadın Aile ve Gençlik Merkezi’nde toplanan yardımlar kadınlar tarafından 78 koliye yüklendi. Manisa İl Müftüsü ve Türkiye Diyanet Vakfı Manisa Şube Başkanı Mustafa Soykök, “Anlamlı bir gündeyiz. İlmek ilmek İyilik projemizin sonuna geldik. Kadın Kollarımız, Türkiye Diyanet Vakfımızca Manisa’nın kardeş şehri olarak belirlenen Hakkari’ye ulaştırılmak üzere atkı, bere ve eldiven hazırladılar. Bunun yanında çocuk ve bebek malzemeleri hazırladılar. Tam 4 bin 530 malzeme, daha fazlası da var, 5 bin ürünü geçtik. Din görevlilerimizin, müftülüklerimizin katkısıyla ve Kadın Kollarımızın organizasyonuyla, hayırsever Manisalıların, hayırsever kadınların kalbi iyilik için atan herkesin katkılarıyla birkaç hafta içinde hazırlandı ve yarın İnşallah kargoya vereceğiz. Hakkari İl Müftülüğü ile temas halindeyiz. Oradaki ihtiyaç sahibi aileler tespit edildi. Bizler havaların iyice soğuduğu bu günlerde atkıları bereleri bir kardeşlik köprüsü olarak Hakkari’deki yoksul vatandaşlarımıza ulaştırmış olacağız. Cenab-ı Allah hayırsever Manisamızdan razı olsun. İyilikleri güzellikleri çoğaltmayı nasip etsin. Kadın kollarımız ve gençlik kollarımızla başta hayır hizmetleri olmak üzere Türkiye Diyanet Vakfı gönlü iyilik için atan tüm kadınları bu çalışmalara katkı sunmaya davet ediyoruz. Burası Manisamızın kalbi olan bir mekan olarak gün yüzüne çıktı. Hamdolsun pandemi sürecine rağmen gerekli tedbirleri alarak hayri hizmetlere manevi destek hizmetlerine müftülüğümüzün de katkılarıyla, hoca hanımların katkılarıyla devam ediyoruz. Geçtiğimiz süreçte kadın kollarımız bir hatim kampanyası başlattı pandemi sürecinde hayatını kaybedenler için onun da duasını yapacağız. Onun dışında yoksul vatandaşlarımız için bir takım organizasyonlar gerçekleştiriyorlar.

Sadece kardeş ilimiz Hakkari’ye yönelik değil, İnşallah önümüzdeki hafta içinde çok önemli bir projeyi hayata geçiriyoruz. Türkiye Diyanet Vakfımızın yetim projesini gerçekleştireceğiz. İmam arkadaşlarımızın belirlediği yetimler tespit edilecek ve onlara hem maddi anlamda hem de manevi anlamda yetim ailelerine destek sunmuş olacağız. Çok zor bir süreçten geçiyoruz. Manisa’da ciddi anlamda pandemi sürecinden etkilenen esnafımız var. Manisa’da faaliyet gösteren diğer sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte Türkiye Diyanet Vakfı olarak bizler de üzerimize düşen görevi yapacağız ve bu zor süreçte ekonomik sıkıntıya maruz kalmış başta esnaflarımız olmak üzere bir organizasyon yapacağız. İnşallah bu iyilik çalışmalarını hep beraber çoğaltmaya çalışacağız. Biz hedef olarak 4 bin 530 demiştik. 45 Manisa’nın plakası, 30 da Hakkari’nin plakası. Ama bu hedefi geçtik. 78 koliyi göndermiş olacağız” dedi.

reklam

YORUM YAP