DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Manisa’dan Selçuk Özdağ’a “Yalnız değilsin” mesajı

Yayınlanma Tarihi : Google News
Manisa’dan Selçuk Özdağ’a “Yalnız değilsin” mesajı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ hakkında, Yüksek Seçim Kurulu (YSK) üyeleri hakkındaki sözleri nedeniyle re’sen soruşturma açıldığını duyulması ve Gelecek Partisi Genel Merkez Başkanlık Kurulunun konuyla ilgili açıklamasından sonra Özdağ’a destek çığ gibi büyüyor. Bu desteklerden biri de acılarına ortaklık eden ve 3 dönem Milletvekilliği yaptığı Manisa’dan geldi.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ hakkında YSK üyeleri hakkındaki sözleri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2023 yılında tekrar aday olup olamayacağı konusunda YSK’nın başvuruyu kabul edip etmeyeceği yönünde yaptığı açıklamarı nedeniyle Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından re’sen soruşturma açılmasının ardından tepkiler devam ederken Özdağ’a destek de artarak büyüyor. Bu desteklerden biri de Özdağ’ın “Acılarıma ortaklık eden kadimşehir Manisa, vefakar ve fedakar Manisa’lılar” diyerek tanımladığı Manisa’dan geldi. Manisalılar Özdağ’ın yapmış olduğu açıklamalarla fikirlerinin sözcüsü ve cesur yüreği olduğunu kaydederek, “Her zaman olduğu gibi bu zorlu süreçte de yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz, yalnız değilsin” mesajı verdiler.

ONULTMAK, “AÇILAN SORUŞTURMA DEMOKRASİYE VE HUKUKA AYKIRI”

Özdağ’ın partili partisiz herkesimin büyük ve haklı desteğini alan bir siyasetçi olduğunu kaydeden Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Nurten Onultmak, “Her zaman bizlere örnek olan ve önderlik yapan Genel Başkan Yardımcımız Selçuk Özdağ’a yönelik açılan soruşturma aslında Türkiye’nin maalesef demokraside, hukuk tanımazlıkta ve insan haklarında geldiği hazin tablonun göstergesidir.

Genel Merkez Başkanlık Kurulumuzun da yapmış olduğu açıklamada da belirtildiği gibi Saygıdeğer Başkanımız Selçuk Özdağ’a tam desteğimizi kararlılıkla vurguluyoruz. Açılan soruşturmanın gözdağı vermek amacıyla başlatıldığı net bir şekilde görülmekte olup demokrasiye de hukuka da aykırıdır. Aba altından sopa gösterilmek istenmektedir. Gelecek Partisi Manisa İl ve İlçe Başkanlıkları olarak tüm teşkilat ve kademelerimizle birlikte ülkemizde seçimlerin hukuka uygun olarak yapılması, iktidar değişiminin sandıkta gerçekleşmesi ve ifade özgürlüğünün en geniş şekilde teminat altına alınması için bundan sonra da büyük bir sorumluluk ve kararlılıkla çalışmaya devam edeceğimizi ifade ediyoruz” diye konuştu.

ÖZDAĞ, “SUSMAYACAĞIZ, SUSTURAMAYACAKLAR”

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ise, hakkında başlatılan soruşturmaya ilişkin yaptığı açıklamada, “‘Anayasa’yı çiğnetmeyiz’ dediğimiz için soruşturma açılmaması gerekiyor” sözleriyle tepki gösterdi.

Geçtiğimiz yıl evinin çıkışında saldırıya uğradığını ve susturulmaya çalışıldığını belirten Özdağ, “Şimdi de baktılar ki konuşuyoruz, yazıyoruz, televizyonlardayız, gazetelerdeyiz, meydanlardayız susturmak istiyorlar. Susmayacağız. Hukuk çerçevesinde meşru zeminde konuşmaya devam edeceğiz. Ben bir siyasetçiyim ve siyasetimi halkımız, kahraman Türk milletimiz, devletimiz ve ülkemizin refahı için yapıyorum. Yapmış olduğum açıklamada kimseye hakaret ve tehdit yok. İhtimal karşısında biz bunu yaparız derken de yine tehdit yok. Sayın Başsavcılık durumdan vazife çıkarmış, öküz altında buzağı aramaya çalışmış. Bunlar doğru şeyler değil. Susmayacağız” diye konuştu.

YORUM YAP