Format Haber

Manisa’nın marka değerini yükseltmek için çalışacaklar

Manisa’nın marka değerini yükseltmek için çalışacaklar
Nezih Varol( nezih.varol@hotmail.com )
Gazeteci - Sosyal Hizmet Uzmanı
10 Nisan 2021 - 21:03

Manisa’nın marka değerini yükseltmek amacıyla “Her şey Manisa’mız için” sloganıyla kurulan Manisalılar Derneği 1. Olağanüstü Genel Kurulunu gerçekleştirdi. Mevcut başkan Yunus Emre Şahin yeniden başkanlığa seçildi. Dernek binasında yapılan genel kurula Saruhanlı Belediye Başkanı Zeki Bilgin, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Haşim Yener Bilir, Yunusemre Belediyesi Zabıta Müdürü Cengiz Şişmanlar katıldı. Dernekte kadınların yönetimlerde daha fazla yer alması dikkat çekti. 13 kişilik yönetim kurulunda 5 kadın, 3 kişilik denetim kurulunda 2 kadın ve kadın kolları ve gençlik kolları dahil 19 kişilik temsilcilerde ise 12 kadın görev aldı.

Manisalılar Derneği Başkanı Yunus Emre Şahin, derneğin misyonu ve vizyonundan bahsetti, hedeflerini açıkladı. Başkan Şahin, “Manisalılar Derneği olarak, merkezi yönetimin, yerel yönetimin, kamu kurumu niteliğindeki meslek kuruluşlarının ve sivil toplumun ortaklık anlayışıyla, hemşehrilik hukuku çerçevesinde buluşturmayı, kentin kalkınma önceliklerinin, sorunlarını, vizyonunun sürdürülebilir kalkınma ilkelerini temelinde belirlendiği, tartışıldığı, eğitim ve bilimin ışığında çözümlerin geliştirildiği ortak aklın ve uzlaşmanın esas oluğu demokratik yapıları ve yönetişim mekanizmalarını hedefliyoruz. Çok sesliği ve çok kültürlülüğü gözeterek, insan hakları temelli eşitliği ve katılımcılığı, karar süreçlerinin demokratikleştirilmesini gönül gönüle vererek, ulaşımdan sanayiye, tarımdan turizme her alanda, kadim şehir Manisa’yı değerleri ile yaşatmayı görev biliyoruz” dedi.
Spil Dağı’nın gölgesinde, birlik beraberlik ve huzur içinde yaşanan mutlu bir dünya şehri olan Manisa vizyonuyla yolu çıktıklarını kaydeden Şahin, “Dernek, karar ve uygulamaları ile ilgili her türlü bilgi ve belgeyi paylaşır. Derneğin tüm çalışmaları gönüllülük esasına dayanır. Dernek, uygulamalarında; çevreye ve toplumsal olaylara duyarlı, yardımsever, paylaşımcı ve özverili bir yaklaşım sergiler. Dernek tüm uygulamalarında önyargısız davranır. Farklı fikir, görüş ve önerilere açıktır. Siyasi partilere karşı tarafsız ve bağımsız, dernek, farklı siyasi görüşlere saygılıdır, eşit mesafede durur. Dernek, kararlarını katılımcılık anlayışı ( ilgili tüm taraflar, kadınlar, çocuklar, engelliler, yaşlılar vb. ) ve uzlaşı ile alır. Misyon, vizyon ve değerleri doğrultusunda toplumsal karar alma mekanizmalarına katılır. Manisa’mızı ilgilendiren her konudaki kapsamlı çalışmayı, ortak anlayış, işbölümü, yetki ve sorumlulukları belirleyip kabul gördükten sonra yurttaşlık bilinci ile ele alır. Dernek örnek uygulamaları ile toplumda ve çevresinde öncü bir rol üstlenir” diye konuştu.

 

Manisalılar Derneği Yönetim Kurulu: Başkan Yunus Emre Şahin, Başkan Yardımcıları Halil Arslan ve Hasan Ertekin, Genel Sekreter Ve Basın Sözcüsü Gülşah Durbay, Teşkilat Başkanı Ahmet Emre Kurt, Ar- Ge Başkanı Fatma Özcan, Sayman Hakan Hızlı, Mali Ve İdari İşler Başkanı Türkan Şahin, Tanıtım Medya Başkanı Medine Akgül, Halkla İlişkiler Başkanı Yunus Erdil, Sosyal Politikalar Başkanı Asiye Zurnacı, Spor Faaliyetleri Başkanı Erkan Arslan, Kültür ve Turizm Başkanı Savaş Aytimur oldu. Denetim Kurulu Tuğce Ardıç, Mustafa Yanar, Neslihan Erdoğan.
Manisalılar Derneği ilçe temsilcileri: Ahmetli Temsilcisi Emine Kandırmış, Akhisar Temsilcisi Medine Akgül, Alaşehir Temsilcisi Yeşim Dağ Karakaya, Kula Temsilcisi Fergül Kılınçer, Gölmarmara İlçe Temsilcisi Yavuz Saygı, Soma İlçe Temsilcisi Nagihan Şahin, Saruhanlı ilçe temsilcisi Kani Şengül, Kırkağaç İlçe Temsilcisi Osman Neşeli, Yunusemre İlçe Temsilcisi Halil Çapar. Gördes ilçe temsilcisi Fatih Aydın, Şehzadeler İlçe Temsilcisi Mustafa Yanar, Turgutlu İlçe Temsilcisi Tuğba Kaya, Salihli İlçe Temsilcisi Neslihan Erdoğan, Sarıgöl İlçe Temsilcisi Zehra Kırmızı Ongun, Selendi İlçe temsilcisi Elvan Işık, Demirci İlçe Temsilcisi Hasbi Güler, Köprübaşı İlçe Temsilcisi Fatma Doğan, Gençlik Kolları Başkanı Mithat Akın, Kadın Kolları Başkanı Sevgi Kılıç oldu.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır