Format Haber

MESLEKİ EĞİTİMDE ÖĞRENCİLER SANATLA BULUŞUYOR

MESLEKİ EĞİTİMDE ÖĞRENCİLER SANATLA BULUŞUYOR
09 Nisan 2021 - 1:55
“Mesleki Eğitimde 1000 Okul” Projesi kapsamında, 1000 okulun öğrencilerinden müzik ve resim alanında yeteneklerini geliştirmek isteyen öğrencilere destek vermek için 81 ilde çevrim içi etkinlikler yapılıyor. Projede, somut adımlar atılmaya devam ederken güzel sanatlar liselerinde okuyan gönüllü öğrenciler, öğretmenlerinin gözetiminde, mart ayında 81 ilde okulların eşleştirilmesinden sonra oluşturulan çevrim içi gruplarda, haftada iki gün birer saat, 1000 okul öğrencilerine müzik ve resim alanında bilgi ve birikimlerini aktarıyor.
Eserler, Platformda Öğrenciler ve Öğretmenler ile Paylaşılacak
Resim alanında etkinlikte yer alan öğrencilerin, program sırasında öğrendikleri bilgiler ışığında, serbest konulu ve serbest malzemeyle birer resim yaparak yarışmaya katılmaları bekleniyor. Müzik alanında ise öğrenciler, etkinlikler sırasında öğrendikleri bir eseri görüntülü olarak seslendirip kaydederek oluşturdukları bireysel videolar ile yarışmaya katılabilecekler.
Değerlendirmeye alınacak tüm eserler Nisan ayı sonunda Millî Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne ait ”Mesleğim Hayatım” platformundan tüm öğrenci ve öğretmenlerle paylaşılacak.
“Öğretmen, Öğrenci, Veli ve Okul Ortamını İçeren Çok Kapsamlı Bir Proje”
Millî Eğitim Bakan Yardımcısı Mahmut Özer; projenin okul yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler ve okul ortamını içeren çok kapsamlı bir proje olduğunun altını çizdi.
Projenin her bir bileşeniyle ilgili çok kapsamlı adımlar attıklarını dile getiren Özer, konuşmasına şöyle devam etti: “Proje ile ilgili çalışmalar planlandığı gibi devam ediyor. Projenin hedeflerinden bir tanesi de 1000 okuldaki öğrencilerimizin kültür ve sanat alanında yeteneklerini geliştirmelerine destek olmaktı. Bu amaçla 81 ildeki Anadolu Güzel Sanatlar Liselerimizi 1000 okulumuzla eşleştirdik. Güzel sanatlar lisesi öğrencilerimiz 1000 okuldaki öğrenci arkadaşları ile müzik ve resim alanında ortaklaşa etkinlikler yapacaklar. Bu etkinlikler, Kovid-19 salgını nedeniyle çevrim içi gerçekleştirilecek. Okullar arası dayanışma ve akran eğitimi açısından da çok güzel bir proje alacak.”

 

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır