reklam
reklam
DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.380,00 -0.353
reklam

Microblading Hakkında Merak Edilenler

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Microblading Hakkında Merak Edilenler
reklam
Son yılların gözde güzellik trendi microblading ile yüzünüzün en belirgin noktası olan kaşlarınıza uzun süreli şekil verdirerek kusursuz görünmek elinizde.
Bunun için ise doğru adres ve güvenilir doğru uzman, Manisa Özel Grand Medical Hospital Kaş Tasarım Microblading ve Kalıcı Makyaj Uzmanı Kevser BIYIK.
Microblading yöntemini kaşlarınıza uygulayacak kişinin tecrübesi, el becerisi ve size en uygun kaşı en iyi şekilde sunması önemli. Bu konuda danışanlarına istediği kaşları ve kirpikleri doğal haliyle sunan Kevser Bıyık, Microblading yönteminin incelikleri  ve merak edilenler hakkında bilgi verdi.
Kaş Tasarım Microblading ve Kalıcı Makyaj Uzmanı Kevser Bıyık’tan işte merak edilen detaylar..
Mikroblading : Kalıcı makyaj uygulaması son zamanlarda daha fazla kadının tercih ettiği, hayatı kolaylaştıran uygulamalardan biridir. Kalıcı makyajı dövme olarak sınıflandırmak doğru olmaz.
Her insanın acı eşiği farklıdır. Mikroblading esnasında hissedilen acı, batma hissi olarak belirtilmektedir. Mikroblading uygulaması tam kalıcı değil-yarı kalıcı şeklinde tanımlanan bir uygulamadır. Bu işlemden memnun olan kullanıcıların belli aralıklarla uygulamayı yenilemesi gerekmektedir. Yenileme süreci kaybolma sürecine bağlı olarak 1-1.5 yıl arasındadır. Kalıcılık kişinin cilt yapısına göre değişkenlik göstermektedir.
Mikroblading : Güzelliğine dikkat eden kişiler için kaşlar çok önemlidir, yüzümüzdeki ifadeyi belirler. Daha etkileyici bakışlar için kaşların yüzümüze uygun tasarlanması yüzümüzde uzun süre kalmasını isteriz. Hergün kaş farı ile kaşlardaki boşlukları doldurmak oldukça zordur. Yanlış alımlar kaşların küsüp çıkmamasına neden olur. Mikroblading uzun süreli olarak sabitlenen tasarımla kaşların güzelliğini koruma işlemidir.
Kaş Laminasyonu : Kaşlar yıllar içinde kalınlaştı, düzleşti, yeniden kavislendi, tamamen kıl tekniğiyle dolduruldu. Trend doğallığa yakın yukarıya doğru taranan tüy efektli kaşlar popüler kaşlar inceyse bile tarayıp sabitlediğinizde daha yoğun görünüyorlar. Bu trendin seveni kadar sevmeyeni abartılı bulanı da çok.
Kaş laminasyonu denilen yöntem kirpik lifting ile aynı mantığa dayanıyor. Kaşlar özel bir losyon ile güçlendirilip tek tek ayrılarak yukarıya doğru taranıyor bu işlem kaşları o şekilde sabitliyor. Daha kalın ve yoğun kaş görünüm elde ediliyor. Rusya’dan dünyaya yayılan bu işlem 3 ay kalıcılık vaat ediyor. Cilt tipine göre değişiklik göstermesi kalıcılık açısından mümkün. Tamamen zararsız bir işlem diğer kalınlaştırma işlemlerine göre iğne yok, sadece bir saatten daha az süre kaşlara sürülen bir madde var.
Kirpik Lifting : Kirpikleri bir saatlik bir işlem ile kıvırıp keratin ile bakım yapan bir kozmatik uygulama. Silikon bir aparata kirpikler ilaç ile yapıştırıp kıvrılmasını sağlıyor, son işlem olarak boya ve keratin bakım ile olay tamamlanıyor. Kirpik Lifting makyajsızken bakımlı görünmek için kurtarıcı bir işlemdir. Kalıcılığı 1-2 ay arasında değişiyor.
Kaş Vitamini : Kaşlar da saçlar gibi stres, hava şartları, çevre kirliliği, dengesiz beslenme alışkanlıkları, hastalıklar, ilaçlar gibi nedenlerle güçsüz hale gelebilir, seyrekleşip dökülebilir. Kaş vitamini, kaş tüylerinin diplerini vitaminlerle besleyerek güçlenmelerini ve dökülen yerlerden yenilerinin çıkmasını sağlayan serum uygulaması, serum dermapen ile yüzeysel olarak uygulanmaktadır.
Haber : Hasret Dilek Delier
reklam

YORUM YAP