DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

MİLLET İTTİFAKI ÇIKTI MEYDANE!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
MİLLET İTTİFAKI ÇIKTI MEYDANE!

Manisa’da daha önce benzeri görülmeyen bir toplantı gerçekleştiren Millet İttifakı’nda yeralan 6 partinin il başkanları, adeta gövde gösterisi yaparak birlik ve beraberlik mesajı verip iktidar yolunda ilerlediklerini ilan etti.

Haber: Nezih VAROL

Türkiye’de örneğine az rastlanan, Manisa’da ise ilk defa gerçekleşen bir etkinlikle 6 siyasi il başkanı biraraya gelerek birlikte hareket edecekleri mesajını verdi. Manisa Giritligil Otel’de basın mensuplarıyla buluşan CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz, Deva Partisi İl Başkanı Süreyya Sakınç, Gelecek Partisi İl Başkanı Mustafa Keskin, Saadet Partisi İl Başkanı Zekai Yılmaz ve Demokrat Parti İl Başkanı İdris Mecek, adeta gövde gösterisi yaptı, birlik ve beraberlik mesajı verdi, iktidar yolunda ilerlediklerini ilan etti.

ORTAK AKLI KULLANACAKLAR

Anamuhalefet partisi CHP’nin Manisa İl Başkanı Semih Balaban, Türkiye’nin ve Manisa’nın bu tür birlikteliğe ihtiyacı olduğunu belirterek, “Tek amacımız var, o da belli değerlerde işbirliği yaparak Manisa’da her konuda görüş alışverişini işleterek ortak akılla sorunlara çözüm aramaktır. Birçok konuda mutabakatta olduğumuz Türkiye sorunlarının çözümü konusunda çeşitli fikir alışverişlerimizle, pozitif çözümler üreteceğiz. Bu bir ittifak olayı değil, ittifak olaylarını genel merkezlerimiz belirler, biz il başkanları olarak genel merkezlerimizin vereceği karara uyarız, ancak yerel anlamda Manisa’da 6 il başkanı olarak bundan önce olduğu gibi bundan sonra da ortak değerlerimiz için bir arada bulunmaya devam edeceğiz. Bizim oluşturmuş olduğumuz bu dostluğun hem kentimiz hem de Türkiye için büyük yararları olacağına inanıyorum.”

KUTUPLAŞMANIN ÖNÜNE GEÇİLECEK

İYİ Parti İl Başkanı Hasan Eryılmaz ise açıklamasında şunları söyledi: “6 il başkanımız ile birlikte yaptığımız bu birliktelikle kentimiz, Türkiyemiz ve milletimiz adına sorunların çözümü noktasında fikir alışverişinde bulunacağız. Türkiye ve Manisa sıkıntılı bir süreçten geçiyor, Cumhur İttifakı’nın yöneticileri tarafından ötekileştirilmeye ve kutuplaştırılmaya çalışılan bir yöntem izleniyor. Biz 6 il başkanı olarak toplumda oluşturulmak istenilen kutuplaşmaya ve oluşturulmak istenilen tek adam rejimine karşıyız. Türkiye’nin şu anda beklediği çeşitli siyasi partiler, ortak değerlerde, fikir ve görüşlerde geleceğe umut verebilmektir. Artık Türkiye’de bu kutuplaşma siyasetinin bitmesini diliyoruz. Manisa’da 6 siyasi partinin yapacağı fikir alışverişleri ve ortak değerlerdeki birliktelikle beraber bu kutuplaşmanın önüne geçmiş olacağız.”

DAYANIŞMA İÇİNDE OLACAKLAR

Deva Partisi İl Başkanı Süreyya Sakınç da yaptığı açıklamada birliktelik için şu ifadelere yer verdi; “Muhalefetin tamamını temsil etmemekle birlikte benzer sorunlara benzer çözüm önerleri geliştirmeye çalışan il başkanlarıyız. Türkiye’nin ve Manisa’nın sorunlarını biliyoruz. Bu sorunların çözümünde ortak çalışmaların yapılması büyük önem taşıyor. Türkiye’de tekrar güçlendirilmiş parlamenter sistemin yeniden yerleşmesini arzu ediyoruz. İnşallah bu birlikteliğimiz önümüzdeki seçimlerde sandık güvenliğini sağlayacak bir şekilde devam edecektir. Manisa özelinde birlikte ortak birçok konuda dayanışma içinde olacağız.”

AMAÇ KENTİN VE ÜLKENİN SORUNLARI İÇİN BİRLİKTELİK

Gelecek Partisi Manisa İl Başkanı Mustafa Keskin’in açıklaması şöyle oldu; “Ülkenin durumu ortada. Bizler yerel siyasetçiler olarak kentimizin sorunları konusunda araştırmalar yaparak çözüm önerileri sunmak sorundayız. Hem Türkiye’nin hem de Manisa’nın sorunları konusunda istişarelerde bulunmak istedik. Bundan sonraki süreçte il başkanlarımızla toplantılarımız daha sık hale gelecek. Bu bir ittifak birlikteliği değil, kentin ve ülkemizin sorunlarına çözüm bulma birlikteliğidir. Ülkemiz ve kentimiz için neler yapabileceğimiz konusunda fikir alışverişinde bulunacağız. İnanıyorum ki bu birliktelik sayesinde yaşanan sorunlara en iyi şekilde çözümler üreteceğiz. Manisa’dan bir ilk ateşi yaktık. Bu ateş yerelden başlayıp genele yayılacak.”

ZOR GÜNLERİ BİRLİKTE ATLATACAKLAR

Buluşmaya katılan Saadet Partisi İl Başkanı Zekai Yılmaz, Manisa’da oluşturdukları birliktelik tablosunun genel başkanlar nezlinde de olması temennisinde bulunup, “Manisa’da oluşturduğumuz bu birliktelik ile Türkiye’nin ve kentimizin sorunlarını masaya yatırarak çözümler üreteceğimize inanıyorum. Manisa’da oluşturduğumuz bu fotoğrafı Türkiye için genel başkanlar nezlinde de gerçekleşeceğine inanıyoruz. Yaşanan bu birliktelik herkese örnek olacak” derken, Demokrat Parti İl Başkanı İdris Mecek de düşüncelerini şöyle ifade etti; “Önemli olan ülkemiz için birlik ve beraberlik içinde çalışmaktır. Bizim öncülüğümüz her zaman vatan, millet, bayrak, hak, hukuk ve adalettir. Her vatandaşımızın devlet imkanlarından eşit bir şekilde faydalanmasını sağlamak zorundayız. Vatandaşımızın gelecekle ilgili kaygılarını gidermemiz lazım. Türkiye’nin içinde bulunduğu sıkıntı büyüktür, önemli olan bu zor günlerde beraber olabilmek, birlikte çözüm üretmek ve fikir alışverişinde bulanarak toplumun her kesiminin yanında yer almaktır. Gerçekleştirdiğimiz bu birliktelikle vatandaşımızın, esnafımızın ve çiftçimizin her zaman yanında olduğumuzu göstermek istedik. İnanıyorum ki yaşanan sorunlara karşı ortak akıl çerçevesinde çözümler üreteceğiz. Bu birliktelik ile Türkiye geneline yayılacak bir adım atmış olacağız. Rahmetli Demirel’in bir sözü vardır; ‘Tencereler kaynamadığı zaman hükümetler gider’ diye. Artık Türkiye’de tencere kaynamıyor. Sıkıntı büyük. Türkiye’nin yaşadığı bu sıkıntıya 6 il başkanı olarak ortak çözümlerimiz hazır. Bu birliktelik Türkiye’ye kardeşlik ve beraberlik duygusunu tekrar getirecek.”

YORUM YAP