DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Milletimiz millî iradeye bağlılığını 15 Temmuz’ da bir kez daha göstermiştir

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Milletimiz millî iradeye bağlılığını 15 Temmuz’ da bir kez daha göstermiştir

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, 5’inci Uluslararası 15 Temmuz Sempozyumu’nda bir konuşma yaptı. Bakan Akar, sivil toplum kuruluşlarının ülkelerin demokratikleşme sürecinde ve toplum hayatında özel bir yeri olduğunu belirtti.

Bakan Akar, dünyanın büyük ve hızlı bir değişim ve dönüşüm içinde olduğunu, değişen bu yapıda ülkeler arasındaki mücadele yöntemlerinin de sabit kalmayıp sürekli değiştiğini belirterek;

“Nitekim günümüzde mücadele ve çatışmalar, konvansiyonel yapıdan uzaklaşarak ‘asimetrik’ bir şekil almıştır. Bunların en başında da vekâlet olarak terör gelmektedir. Artık dünya gündeminde doğrudan doğruya ülkeler arası rekabet geride kalmakta, devlet dışı aktörlerin, etkilerini giderek yükselttiği yeni bir mücadele alanı oluşmaktadır.” diye konuştu.

Terör örgütlerinin, devlet dışı aktörler olarak vekâleten yürüttükleri mücadele alanının en önemli unsuru hâline geldiğini belirten Bakan Akar, şunları söyledi: “Bu örgütler aynı zamanda, yeni dünya düzenindeki etkilerini artırmak için mevcut şartlara da kendilerini uyarlamış ve evrimleşmiştir. İşte bu evrimleşmiş terörizme Türkiye, maalesef 15 Temmuz günü bizzat şahit, tanık olmuştur. Ülkemizin yüz yüze kaldığı en önemli güvenlik ve toplumsal sorunlarından biri olan FETÖ, yeni nesil terörün ilk örneği olarak 15 Temmuz hain darbe girişiminde karşımıza çıkmıştır. Kutsal değer ve referanslarla devlet ve insan hayatının her alanına sirayet eden FETÖ’nün hain militanları, 15 Temmuz’da milletimize, devletimize, TSK’ya ve demokrasimize karşı tarihimizde görülmemiş bir ihanete, kalleşliğe kalkışmıştır. Şanlı tarihi boyunca karşılaştığı zorlukları, kederde ve kıvançta bir ve beraber olarak aşan asil milletimiz, bu hıyanet karşısında Sayın Cumhurbaşkanımızın yüksek siyasi liderliğinde yediden yetmişe bütün fertleriyle tek vücut olmuş demokratik değerler uğruna destansı bir mücadele vermiştir. Asil milletimiz, Türk Silahlı Kuvvetleri, jandarma ve emniyet güçlerimizin vatansever evlatlarıyla birlikte tek yumruk, tek yürek olarak bu alçakların hain darbe girişimini akamete uğratmıştır. Milletimiz bu kahramanlığıyla egemenliğin kayıtsız şartsız kendisine ait olduğunu, millî iradeye kimsenin tahakküm edemeyeceğini tüm dünyaya bir kez daha göstermiştir.” dedi.

”Bu vesileyle, Türkiye Cumhuriyeti’ni ve kurumlarını, millî ve manevi değerlerini canı pahasına koruyan ve mensubu olmaktan gurur duyduğumuz asil milletimize saygı ve şükranlarımı sunuyorum.” diye konuştu.

YORUM YAP