Format Haber

Milli Yol Partisi: ‘Bizler adalet istiyoruz!’

Milli Yol Partisi: ‘Bizler adalet istiyoruz!’
15 Ocak 2023 - 18:44

Ülkücü Lider merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun davası görüldüğü gün açıklama yapan Milli Yol Partisi Manisa İl Başkanı İlkay Şimşek, “Ülkücülük, kuşu ölen bir çocuğu, evine giderek teselli eden Peygamberimizin ümmeti olabilme şuurudur” dedi.

Haber: Nezih VAROL

Ülkü Ocakları eski Genel Başkanı Sinan Ateş’in pusu kurularak öldürülmesinin ardından sessiz kalınmasına bir tepki de Milli Yol Partisi Manisa İl Başkanı İlkay Şimsek’ten geldi. Ülkücü Lider merhum Muhsin Yazıcıoğlu’nun davası görüldüğü gün açıklama yapan Milli Yol Partisi Manisa İl Başkanı İlkay Şimşek, “Ülkücülük her şeyden önce kuşu ölen bir çocuğu evine kadar giderek teselli eden rahmet peygamberinin ümmeti olabilme şuurudur” dedi.

İlkay Şimsek konuyla ilgili olarak DGYD Haber Ajansı’na yaptığı açıklamada şu değerlendirmede bulundu: “Ankara’nın göbeğinde güpegündüz Ülkü Ocakları’na genel başkanlık yapmış birisi vurulacak, sen hiç bir şey olmamış gibi susacak ve gündelik hayatına devam edeceksin, sonra da ‘En has ülkücü benim’ diyeceksin. Şimdi ne söylerseniz söyleyin bunun makul ve normal bir durum olduğuna kimseyi inandıramazsınız. Bizler yılardır bunun acısını içimizde yaşıyoruz, 14 yıl oldu rahmetlik şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun davası daha gün yüzüne çıkmadı. Neden ve kimler üstünü kapatmak için çaba sarf ediyor? Emri, talimatı kimlerden aldınız? Bu ülkede adalet hepimiz için gerekli, ama maalesef devekuşu misali kafanızı kuma gömüş bir şekilde yargıya verilen talimatla her şeyi yok etmeye çalışıyorsunuz. Bizler Milliyetçi, Ülkücü kardeşleri olarak bu davanın da takipçisi olmaya devam edeceğiz. İlkemiz adalet olmalı, Milli Yol Partisi olarak bu duruşu benimsedik, neden mi, rahmetlik şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun koltuğunda oturan zat bugün birilerinin himayesi altına girmiş ve sözcüsü olmuş, katilleriyle el ele durumda, oysa bizler bu duruşu değil, oy uğruna kendi duruşumuzu satmış olduk. Vekil seçildin de ne oldu? Geride kalan onca yetim hep ah eti ve sen yüzün kızarmadan şehit liderin koltuğunu işgal ediyorsun. Hani nerede Alperen ruhu, nerde Milliyetçilik ruhu? Hepsi çıkar için yok edildi. Değer mi peki? Hayır. Bugün siyasette olanlar çok iyi biliyor, Muhsin Yazıcıoğlu hayatta olsaydı bu düzen bu şekilde olmazdı ve bunu bildikleri için kazayı birilerine servis ettiler, Ankara’nın göbeğinde Sinan Ateş olayında olduğu gibi. Bizler adalet istiyoruz, katiller kimlerse, kim yaptıysa, sebep ne olursa olsun yargının, adaletin yerini bulmasını istiyorum. Milli Yol Partisi olarak her daim haksızlık ve hukuksuzluk karşısında olmaya devam edeceğiz.”

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır