DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

O ŞİMDİ ASKER

Yayınlanma Tarihi : Google News
O ŞİMDİ ASKER

Manisalı özel çocuk Ömer Yıldız’ın asker olma hayali, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım’ın talimatıyla gerçek oldu, kendisi için düzenlenen temsili törende yemin eden Ömer’in mutluluğu izleyen herkese duygusal anlar yaşattı.

Haber: Nezih VAROL

Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız’ın yeğeni, down sendromu özelliğine sahip olan Ömer Yıldız’ın asker olma hayali, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Selçuk Yıldırım’ın talimatıyla gerçek oldu. Bayrak ve askerlik sevdalısı olan Ömer için düzenlenen temsili yemin törenine katılanlar duygu dolu anlar yaşadı.

Tören öncesi asker tıraşı olan, askeri elbise giyen ve gerekli eğitimini aldıktan sonra yemin eden Ömer’in heyecan ve mutluluğunu yakından izleyen Başkan Yasemin Yıldız şunları söyledi: “Jandarma komutanımız Tuğgeneral Selçuk Yıldırım’ın talimatıyla yeğenime temsili yemin töreni yapıldı, bir gün de olsa yeğenime askerlik duygusunu yaşattılar. Komutanlarımız rütbeli olmasına rağmen yeğenimin her şeyiyle bizzat kendileri ilgilendiler.

Trafik Müdürümüz, büyük destekçimiz, kardeşimiz, umut ışığımız Ünal

Erdemir müdürümüze, bu güzel temsili yemin töreninde bizlere mutluluk yaşattığı için şükranlarımızı sunarız. Üsteğmen Hasan Ulutürk, Personel Şube Müdürümüz, askerimize künye yapılmasında yardımcı oldu, ailemiz adına teşekkür ederiz. Hizmet Muhafız Bölük Komutanı Uğur Doğan komutanımıza şükranlarımızı sunarız. Tüm komutanlarımız yeğenim Ömer Yıldız’a moral oldu, iyi ki varsınız, hepinize minnettarız.”

 

YORUM YAP