Format Haber

Öğretmen maaşlarında 2021 zammı aralık enflayonuyla birlikte yüzde 7’ye yaklaştı

Öğretmen maaşlarında 2021 zammı aralık enflayonuyla birlikte yüzde 7’ye yaklaştı
20 Aralık 2020 - 17:15

2021 yılı için memurlar yüzde 3 Toplu Sözleşme zammı alacaklar. Bu zam miktarına ilave olarak son 6 ayda oluşan enflasyon farkı da kamu personellerinin maaşlarına Ocak 2021’de yansıtılacak. 6 aylık dilimlerde hesaplanan enflasyon oranına göre 2021 yılı öğretmen maaşları belli oluyor.

Enflasyon farkı ile birlikte şimdiden yüzde 6’lık bir zam ortaya çıktı, bu rakamlar şimdilik tahmini olarak yapıldığını vurgulamakta fayda var. Ayrıca maaş zammı memurların eğitim seviyeleri, medeni durumu, derece, kademe, çocuklu, bekar ve hizmet süresi gibi etkenlere göre değişiklik gösteriyor.

Ancak aralık enflasyonuyla birlikte memurlar için şimdiden yüzde 7 civarında bir maaş zammı öngörülüyor.

Memur maaş zammı öğretmenlerin ek ders ücretlerine yansıtılacak; buna göre sözleşmeli ve  kadrolu olarak MEB bünyesinde çalışan öğretmenlerin de ek ders ücretlerine yüzde 7’lik bir zam beklentisi doğdu. Bu zamla birlikte Kadrolu/Ücretli Öğretmen ek ders başına 20.85 TL,  sözleşmeli öğretmenler için ise ek ders başına 16,63 TL alabilecekler. Ancak kadrolu öğretmenlik, sözleşmeli öğretmenlik ve ücretli öğretmenlik gruplarının birbirlerinden farklı maaş kriter ve oranları bulunuyor.

Memur maaş zammının açıklanması için 3 Ocak 2021’de açıklanacak enflasyon oranı ile milyonlarca emekli ve memurun zam oranı belirlenecek.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır