reklam
reklam
DOLAR 32,6553 % -0.44
EURO 34,9881 % -0.76
STERLIN 41,4020 % -0.7
FRANG 36,7963 % -0.21
ALTIN 2.428,58 % -0,68
BITCOIN 65.182,33 -0.792
reklam

Özen; “Kahraman şehitlerimizin adları tarihe altın harflerle yazılmıştır”

Yayınlanma Tarihi : Google News
Özen; “Kahraman  şehitlerimizin adları tarihe altın harflerle yazılmıştır”
reklam

Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilcisi ve Demokrat Gazeteciler – Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen Çanakkale Zaferi´nin 106. Yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Günü nedeniyle yazılı basın açıklamasında bulundu. Başkan Özen ifadesinde, “Türk tarihine yeni zaferler kazandıran bağımsızlık ruhunu birbirinden ayırmak imkansızdır. Bu bağımsızlık ruhu Türk olmanın anayasasıdır ve her dönemde yeni kahramanlar doğurmuştur. Bu günün vesilesiyle Çanakkale’de şanlı bir tarih yazan kahraman ecdadımız başta olmak üzere tüm şehitlerimizin adları tarihe altın harflerle yazılmıştır” dedi.

Çanakkale Zaferi´nin 106. Yıldönümü ve 18 Mart Şehitleri Günü nedeniyle yazılı basın açıklamasında bulunan Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilcisi ve Demokrat Gazeteciler – Yazarlar Derneği Başkanı Hakan Özen, “Türk milleti, hür yaşamış ve hürriyeti varlığının yegane koşulu olarak kabul etmiş cesur insanların torunlarıdır. Bu millet hiçbir zaman hür olmadan yaşamamıştır, yaşayamaz ve yaşamayacaktır” dedi.

“Çanakkale Zaferi ve İstiklal Zaferi başta olmak üzere kazandığımız tüm zaferlerde Türklük şuuru dediğimiz milli şuurun da önemli bir yeri vardır” diyen Özen sözlerini şöyle sürdürdü, “Çünkü bu mücadele, aslında, Türk milletinin kendi benliğini bulma, kendi varlığına sahip çıkma mücadelesidir. Aynı zamanda milli dava Türk olmanın gereğidir. Bununla ilgili olarak büyük önder Mustafa Kemal Atatürk´ün ?Amacımız, ulusal sınırlarımız içinde toprak bütünlüğümüzü ve ulusal tam bağımsızlığımızı sağlamaktır. Buna engel olmak üzere karşımıza çıkacak kuvvet, kim ve ne olursa olsun hiç duraksamadan çarpışırız ve başarı kazanırız. Bu konuda karar ve inancımız kesindir? sözünü her zaman hafızalarımızda canlı tutmalıyız.”

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’mizin kurucusu büyük önderimiz dönemin Yarbayı Mustafa Kemal Atatürk ve Alay Komutanı Hüseyin Avni Bey, Çanakkale meydan muharebesinde bedrin arslanları kadar şanlı olan 57. Alay’ın en ön saflarında çarpışıyordu. Bir siper alınıyor, diğer sipere geçiliyor, diş dişe, gırtlak gırtlağa mücadele ile tarihin en muhteşem kahramanlık destanı burada yazılıyordu” ifadesinde bulunan Başkan Özen, “O gün düşmanı meydana dar eden kahraman Türk milletimiz bugün de yine aynı kararlılıkla gözü bu aziz vatan toprakları üzerinde olan emperyalistlere ve onların yerli işbirlikçilerine meydanı dar edecek kudret ve inanca sahiptir. Bu duygu ve düşüncelerle Çanakkale Zaferi´nin mimarı Enver Paşa ile Çanakkale´de bir deha ve büyük bir komutan olarak doğarak 19 Mayıs 1919´da bağımsızlık ateşini yakan ve Dünya´da eşi benzeri olmayan bir İstiklal Savaşı kazandıran büyük önderimiz Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bize bu vatanı bahşeden tüm kahraman şehitlerimizi minnetle ve rahmetle anıyor, Çanakkale Zaferi´nin 106. Yıldönümünü en içten dileklerimle kutluyorum” dedi.

 

reklam

YORUM YAP