DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Özgür Özel: ‘Herkesi baba evine davet ediyoruz.’

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Özgür Özel: ‘Herkesi baba evine davet ediyoruz.’

Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 98. yıldönümü Manisa’da CHP İl Başkanlığının önderliğinde düzenlenen çelenk sunma töreni ile kutlandı.

Milli Egemenlik ve Atatürk Anıtı’na çelen sunan CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban yaptığı konuşmada, 98. yıl önce kurulan CHP’nin Kuvayi Milliye’nin devamı olan antiemperyalist, devrimci bir hareket olduğunun altını çizdi.

CHP Grup Başkanvekili Manisa Milletvekili Özgür Özel de yaptığı konuşmada, “98.’ci yaşımızı kutluyoruz. Ama nüfus kayıtlarına ve resmi kayıtlara göre böyle. Esasen çok daha öncelere dayanan, teleminde Milli Mücadele olan, temelinde Anadolu ve Rumeli Müdafaa-i Hukuk Cemiyetleri olan, hatta bugün Atatürk’e husumet besleyen bazı iktidar partisi yöneticilerinin deyimi ile 150 yıldır karşı karşıya dedikleri bir akımın temsilcileriyiz.” dedi.

“ATATÜRK’E LAF SÖYLEMEYE KORKUYORLAR”

CHP’li Özel sözlerine şöyle devam etti:

“Bugün siyasi tarihlerindeki en önemli meziyetleri takiye olan bir parti bir noktada takiyeye devam ediyor. Nedir o takiye, Atatürk’e laf söylemeye korkuyorlar, Atatürk’ün adını anıyorlar. Oysa bunların geleneklerinde Atatürk için saygı duruşunda ve İstiklal Marşı’nda ayağa kalkmamak var.  Bugün Cumhuriyetin kahramanlık mücadelesindeki bazı sayfaları görmezden gelenler, Çanakkale Savaşı’nı Atatürksüz kutlayanlar, meydan muharebeleri olmadığı gibi göstermeye çalışanlar büyük destanı ve destanın başındaki O büyük insanı hazmedemediklerindendir. Onların fikir babaları, onların taziyelerine koştukları fesli deli Kadirler ile onların gerçek ideolojilerini temsil edenlerdir. Ancak onlar bunlardan daha dürüstlerdir. Çünkü onların fikir babaları Atatürk’e duydukları husumeti gizlememektedirler. Bunlar husumet duymaktadır. Onlar Atatürk’e husumet besleyenlerin cenazesine 5 bakan yollayanlar, ‘Atatürk heykelleri yerlerde sürüklenecek’ diyen adama muhabbet besleyip övgü düzenler milletten korktukları için iş Atatürk’e gelince mesajlarında Atatürk’ün adını 15-20 senedir anar olmuşlardır. Milletimiz bunu görmektedir.”

CHP’Lİ ÖZEL ÇAĞRIDA BULUNDU

CHP’li Özel konuşmasında son olarak şu ifadelere yer verdi; “Hepimizin dedelerimiz, dedelerimizin dedeleri ve babalarımız CHP’liydi. Burası baba evi. Kimi evlerin gider, kimisi iş kurar, kimisi ev değiştirir gider. Ama bir baba evi vardır. Bilirsin ki o baba evinde çorba kaynamaktadır, duman tütmektedir. Evinde huzuru kaçan bilir ki sığındığı baba evinde içecek bir tas çorbası vardır. Gün bugün. Artık baba evine dönme zamanıdır. Biz CHP’liler olarak gelene kapımız sonuna kadar açık. Dönüp gelenin yeri evin baş köşesidir, başımızın tacıdır. Gelene niye geldin veya nereden geldin diyemeyiz. Bu evin tapusu ne genel başkanımıza, nede ondan önceki başkanlara kayıtlı Bu evin tapusu sadece bir kişini üzerine kayıtlı o da Gazi Mustafa Kemal Atatürk. Baba evinin sahibi. Atatürk’ü seviyorum diyen herkese söylüyoruz. Atatürk’ün kurduğu bu baba evi Cumhuriyetin 2.’nci yüzyılını 1.’nci yüzyılındaki güvenle, azimle ve inançla yeniden başlatmak istiyor. İlk 10 yılda ülke nasıl şahlandıysa, ilk 30 yılda ülkelerin yapamadıklarını yaptıysa aynı azim, kararlık, dürüst ve namuslu kadrolarla mücadele etmeye hazırız…

”Bir gerçeklik vardır CHP’de. 42 yıldır iktidar olmamış ağız tadıyla. Bugün konjonktürel partiler insanları bir arada tutabilir. Onların macunları ve harcı elbetteki terfiler, ihaleler, çıkar işbirlikleri olabilir. CHP ile iktidar partisi arasında anketlerde hiçbir fark yok. Birisini elinde Türkiye’nin bütün imkanları, bir parti ise 42 yıldır iktidarda değil. Ama bizi bir arada tutan vatan, millet, bayrak ve Atatürk sevgisidir. Televizyonlarda önüne gelene terörist diyenlere bakmayın. Onların teröristlerle nasıl iş tuttuklarını biliriz. Önüne gelenlere hain dediklerine bakmayın. Dün hain dediklerine bugün koluna nasıl girdiklerini biliriz. Gerçekten bu ülkeyi seven ve bu ülkenin yarınlarına inan herkesi, iktidarı değiştirmek isteyen herkesi CHP’ ile birlikte yürümeye davet ediyoruz. Herkesi baba evine davet ediyoruz.”

Konuşmanın ardından partililer Milli Egemenlik ve Atatürk Anıtı’nın önünde günün anısına hatıra fotoğrafı çektirdi.

YORUM YAP