DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Öztrak: ‘Ekonomiyi MGK’nin himmetine muhtaç hale getirdiniz!’

Yayınlanma Tarihi : Google News
Öztrak: ‘Ekonomiyi MGK’nin himmetine muhtaç hale getirdiniz!’

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Faik Öztrak parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında, bazı gündem başlıklarına dair açıklamalarda bulundu.

Ekonomik krizin yarattığı belirsizlik ve istikrarsızlığın ülkedeki üretim ve ticareti vurduğunu savunan Öztrak, “Erdoğan’ın ekonomiye kerameti kendinden menkul, ideolojik saplantıyla malul, kibirle yoğrulmuş bakışı, egemenliğimizin, ulusal itibarımızın simgesi milli paramızı pul etti. Milli paramızla beraber, yurttaşlarımızın cebindeki paranın satın alma gücü de hızla eriyor.” dedi.

İşçi, memur, emekli ve milyonlarca sabit gelirlinin her saniye daha da yoksullaştığını ileri süren Öztrak, artan döviz kurlarıyla ülkenin borç yükünün katlandığını da belirtti.

Öztrak: ‘Ekonomi, Asker ve güvenlik bürokrasisinin görev alanına mı giriyor?”

Yıllarca, “Asker siyasete niye karışıyor? Askeri vesayet kabul edilemez” diyenlerin şimdi Milli Güvenlik Kurulu’ndan medet umar hale geldiğini dile getiren Öztrak, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bu ülkede emekli amiraller gıkını çıkarınca, Montrö ile ilgili bir bildiri yayımlayınca linç edilip darbeci yapılıyor. Ama Milli Savunma Bakanı’nın, Milli İstihbarat Teşkilatı Başkanı’nın, Genelkurmay Başkanı’nın, kuvvet komutanlarının bulunduğu kuruldan ‘Dış güçler ekonomiyi tehdit ediyor’ mealinde bildiri yayınlanınca ‘ileri demokrasi’ oluyor. Siz bu ekonomiyi nasıl MGK’nin himmetine muhtaç hale getirdiniz? Allah aşkına ekonomi politikaları ne zamandan beri askerin ve güvenlik bürokrasisinin görev alanına giriyor?”

 

YORUM YAP