reklam
reklam
DOLAR 32,8248 % 0.04
EURO 35,2439 % -0.18
STERLIN 41,7711 % -0.2
FRANG 36,7168 % -0.28
ALTIN 2.450,67 % -1,57
BITCOIN 64.299,99 -0.322
reklam

‘Propaganda makinesi, vatandaşları yoksulluğa nasıl alışacaklarını öğretiyor.’

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘Propaganda makinesi, vatandaşları yoksulluğa nasıl alışacaklarını öğretiyor.’
reklam

DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’nu Gelecek Partisi Genel Merkezi’nde ziyaret etti. İki genel başkan, bir buçuk saat süren görüşmenin ardından basının karşısına geçti.

İki liderin yaptıkları ortak açıklamada, Türkiye’de zihniyet ve sistem sorunu olduğunu belirtildi; Babacan,”Türkiye’de yönetim sistemi sorunu, ve yönetenlerin zihniyeti sorunu var. Sistem değişikliği ve zihniyet değişikliği şart.” dedi.

“Türkiye, hukuk devleti niteliğini kaybetti”

İktidar değişmediği müddetçe yönetim zihniyetinin değişmeyeceğini vurgulayan Babacan şu ifadeleri kullandı:

“Partili cumhurbaşkanlığı sistemiyle birlikte hukukun üstünlüğü ilkesi kalmadı. Türkiye Cumhuriyeti, hukuk devleti niteliğini kaybetti. Anayasanın bağlayıcı bir metin olarak kabul edilmediği bir ülkede hukukun üstünlüğünden de hukuk devletinden de bahsedilemez.

Ahmet Davutoğlu ise Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “yeni anayasa” açıklamasını değerlendirdiği konuşmasında, gündem değiştirme çabası olarak gördüklerini vurgulayarak, ”Partili cumhurbaşkanlığı sistemiyle birlikte hukukun üstünlüğü ilkesi kalmadı. Türkiye Cumhuriyeti, hukuk devleti niteliğini kaybetti. Anayasanın bağlayıcı bir metin olarak kabul edilmediği bir ülkede hukukun üstünlüğünden de hukuk devletinden de bahsedilemez.” dedi.

‘Propaganda makinesinin düğmesine basılıyor.’

Cumhurbaşkanı Erdoğan için Twitter’da başlatılan ‘Erdoğan’ın yanındayız’ kampanyasına ilişkin konuşan Babacan, ”Propaganda makinesinin düğmesine basıyor. Bu oyunlara kimsenin kanmaması lazım. Asıl yapmaları gereken işi yapamadıkları için tartışmaları sürekli farklı noktalara çekiyorlar. Laf üretmekte mahirler ama peynir gemisi lafla yürümüyor. Propaganda makinesi,vatandaşlara yoksulluğa alışmaları için ne yapmaları gerektiğini öğretmeye başladı.‘Yoksulluk vatandaşların kaderidir, buna sabredeceksiniz’ diyorlar. Markette nasıl alışveriş edileceğini öneriyorlar. Bu, hükûmetin bir itirafıdır.İnatla sürdürülen yanlış para politikalarının sonucunda hem kur hem de enflasyon arttı. Bunun sorumlusu sayın Erdoğan ve ortakları olduğu halde, hayat pahalılığının suçlusu olarak marketleri gösteriyorlar. Bazen pazarcı esnafı, bazen bakkal, bazen market, bazen de Boğaziçili öğrenci terörist ilan ediliyor. Propaganda makinesi artık böyle çalışıyor.”

reklam

YORUM YAP