Format Haber

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, ekonominin pik’lerini eleştirdi!..

Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, ekonominin pik’lerini eleştirdi!..
24 Eylül 2020 - 0:19

Saadet Partisi (SP) Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu gündeme ilişkin değerlendirmelerini paylaştı. Partisinin haftalık basın toplantısında konuşan Karamollaoğlu,

”Ekonomimiz pik yaptı diyorlar. Doğru, dolar pik yaptı, euro pik yaptı, işsizlik resmi rakamla 4 milyon 166 bin kişi ile pik yaptı, dış borç 431 milyar dolar ile pik yaptı!” dedi.

Türkiye’de rakamlar gerçekleri yansıtmıyor. İşsizlik sayısı, gerçekte 10 milyonun üzerindedir’ diyen Karamollaoğlu, dış borca ilişkin, ‘431 milyar dolar ile pik yaptı.’ dedi.

Bu rakamlara baktığımızda çok net bir şekilde söyleyebiliriz ki Türkiye ekonomisi pik değil dip yaptı.”

Temel Karamollaoğlu, iktidarın muhalefetin düşüncelerini dikkate aldığını söyleyerek, ‘Artık anlayın şunu algı operasyonları ile bu ülkeyi düzlüğe çıkartamazsınız. ‘ dedi:

“Her konuyu sadece muhalefet gündeme getirdi diye elinizin tersiyle itemezsiniz. Böyle hareket ederseniz ülkede istişare kültürünü öldürmüş olursunuz. Sadece muhalefetin sesini keserek bir yere gidemezsiniz muhalefeti terörist ve hain ilan ederek hiçbir şey elde edemezsiniz. İktidar, asla ekonomi konuşulsun istemiyor. Artık anlayın şunu algı operasyonları ile bu ülkeyi düzlüğe çıkartamazsınız. Bir hasta, sadece geçici moralle iyileşemez. İktidarda 18 yıl kalan insanlar, nasıl olur da oturup biz nerede hata yaptık diye kendilerini sorgulamazlar, anlamak mümkün değil” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    © Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır