DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SAĞLIK-SEN FEDAKAR ÜYELERİYLE BULUŞTU

Yayınlanma Tarihi : Google News
SAĞLIK-SEN FEDAKAR ÜYELERİYLE BULUŞTU

Manisa Sağlık-Sen Şube Başkanlığı, Genişletilmiş İl Divan Toplantısı’nda konuşan Şube Başkanı Mustafa Irgatoğlu, koronavirüs salgını sürecinde sağlık çalışanlarının fedakarca çalıştığını söyledi.

Haber: Nezih VAROL

Manisa Sağlık-Sen Şube Başkanlığı, Genişletilmiş İl Divan Toplantısı’nda üyeleriyle bir araya geldi. Geniş bir katılımla gerçekleşen toplantıya AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, İl Sağlık Müdürü Doç. Dr. Emre Erkuş, Sağlık-Sen Genel Başkan Vekili Duradi Baki, Genel Başkan Yardımcısı İdris Baykan, Memur-Sen Manisa İl Temsilcisi ve Eğitim-Bir-Sen Manisa Şube Başkanı Mesut Öner, Sağlık-Sen Manisa Şube Başkanı Mustafa Irgatoğlu ve sendika üyeleri de katıldı. Toplantıda konuşma yapan Manisa Sağlık-Sen Şube Başkanı Mustafa Irgatoğlu koronavirüs salgını sürecinde sağlık çalışanlarının fedakarca çalıştığını söyledi. Mustafa Irgatoğlu, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Dünyanın ve insanlığın bütününe yönelik etki ve tehdit üreten koronavirüs ve ona dayalı salgın sebebiyle toplumumuzun hemen her kesimi ve özellikle de sağlık çalışanları zor günler geçiriyor. Yaşanan türlü soruna rağmen ülkemiz bu süreçte insani perspektifi, güçlü ve akılcı çözümleriyle, özellikle sağlık çalışanlarının fedakar çalışmalarıyla taraflı tarafsız herkesin takdirini kazanmıştır. Sağlık-Sen Manisa Şubesi olarak bu dönemde durumun ciddiyetinin farkında olarak yönetim şemamızın hemen tüm unsurlarıyla yek vücut olarak ilk günden itibaren, gerek sağlık çalışanlarına, gerekse hayatın olağan akışını aksatmadan devam eden sosyal hizmet çalışanlarına ve gerekse de sağlık kurumlarımızın idari mekanizmalarına tüm gücümüzle destek verdik. Bizim derdimiz millet ve emek. Bizim hikayemiz böylesi bir yangının ortasında cephenin en önünde kahramanca mücadele eden arkadaşlarımızın yanında olmak, onların beklentilerini dile getirmek, sorunlarını çözmek, gücünü ve refahını arttırmaktır. Burada sözleşmelilere kadro, 3600 ek gösterge gibi iki önemli beklentiyi özellikle hatırlatmak istiyorum. Bunun yanı sıra 4688 sayılı yasanın değişmesi, seyyanen zam, ek ödemelerde düzenlemeler, bayram ikramiyelerinin tüm kamu görevlilerine verilmesi ve vergi matrahının düşürülmesi taleplerimizin önemini yeniden vurgulamak istiyorum.”

Daha sonra konuşan AK Parti MKYK Üyesi ve Manisa Milletvekili Murat Baybatur da şunları söyledi: “Memur-Sen ve Sağlık-Sen ile aynı hedefler doğrultusunda çalışıyoruz. Hiç şüphesiz burada Memur-Sen, Sağlık-Sen tüm kollarıyla beraber bizlerin de muhabbet duyduğu, sevdiği, gönül dünyamızda, bayramlaşmada, cenazede ya da güzel bir günümüzde aklımıza gelen insanlarsınız. Bizler Azerbaycan misali iki ayrı devlet, tek millet gibi iş kolları farklı olan, ancak aynı hedefleri paylaştığımız insanlarsınız. Bizler ve sizler omuz omuza mücadele veriyoruz. Bizler Manisa milletvekilleri olarak Cumhurbaşkanımızla beraber bütün konuları istişare ederek fikirlerinizi ve taleplerinizi iletiyoruz. En son asgari ücret konusunda çalışma yapılıyor. Bugün enflasyon yüzde 18-20 olarak gösteriliyor. Ama gıda enflasyonu daha fazla olduğunu görüyoruz. Bundan bir sene önce toptan mağazalarında 150-200 liraya torba doldurulurken, bugün bunun dolmadığını görüyoruz. Biz hiçbirimiz uzayda, sırça köşklerde yaşamıyoruz. Bizler de o marketlerden alışveriş yapıyoruz. Dünyadaki bu tedarik zincirinin bozulmasıyla beraber gıda ve buna benzer hammaddenin yükseldiğini görüyoruz. Bununla ilgili ciddi bir çalışma var, asgari ücretli ve emekliler başta olmak üzere iyileştirmeler yapacağız seyyanen de olsa yapılacak, Hükümetimiz, bakanlığımız ve Cumhurbaşkanımız liderliğinde gereken yapılacak. En yakın zamanda milletimizi memnun edecek olan zam oranları ve iyileştirmeler açıklanacaktır, hiç endişeniz olmasın gerekli tedbirler alınıyor. Ayrıca sözleşmeli personelin kadroya geçirilmesi, 3600 ek gösterge, iyileştirmeler ve memur arkadaşlarımızın işçi kardeşlerimizin hiç şüphesiz refah payından talepte bulunması onların iyileştirilmesi gündemimizde. Bunlar da gerçekleştirilecek.”

YORUM YAP