Format Haber

‘Salgında son kritik ayları yaşıyor olabiliriz… Hastalığa yakalanmamaya gayret edelim.’

‘Salgında son kritik ayları yaşıyor olabiliriz… Hastalığa yakalanmamaya gayret edelim.’
16 Eylül 2020 - 23:48

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca,“Bugün, biz ve dünya virüsün saldırısı karşısında baştakinden daha zor bir dönemdeyiz.” dedi.

Corona virüsüyle mücadele kapsamında gerçekleştirilen Bilim Kurulu toplantısı sonrası Sağlık Bakanı Fahrettin Koca açıklamalarda bulundu. Virüs nedeniyle bugün 63 kişinin hayatını kaybettiğini vurgulayan Koca, bin 771 yeni vakanın tespit edildiğini söyledi.

Bakan Koca, Corona virüsüyle mücadelede gelinen noktayı değerlendirdi; DSÖ’ye göre dünya genelinde 29 milyon 500 bin vakanın olduğunu ve hayatını kaybeden insan sayısının ise 1 milyona yaklaştığını söyledi.

”Türkiye kıyaslanabileceği Almanya gibi ülkeler dikkate alındığında, tedavide başarı gösterdiğini ortaya koymaktadır.” dedi:

“Kaybettiğimiz ilk hastadan sonra 7 bin 185 hayat benzer şekilde son buldu. Bugün ağır hasta sayımız binin üzerinde, vaka sayımız yüz binlerle ifade ediliyor. Salgın giderek tırmandı. Bugün biz ve dünya, virüsün saldırısı karşısında baştakinden daha zor bir dönemdeyiz. Bu daha zor ama umutların gerçekleştirmeye yakın olduğu dönemdir.”

Toplantının başında heyecan veren bir açıklama yapacağını da ifade eden Koca,

“Çin’deki aşının Türkiye’deki ilk uygulamasına Hacettepe Üniversitesi’nde 3 sağlık çalışanında başlandı. Salgında son kritik ayları yaşıyor olabiliriz. Muhtemelen alacağımız son viraj olan önümüzdeki aylarda, hastalığa yakalanmama gayretinde olalım” dedi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    © Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır