Format Haber

Selçuk Özdağ STK’larla iftarda buluştu

Selçuk Özdağ STK’larla iftarda buluştu
17 Nisan 2022 - 23:48

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ Manisa’ da İl ve İlçe yöneticileriyle birlikte iftar ve sahur programlarına katıldı.

Sakallı Mahallesi’ buluşmada Selçuk Özdağ’a Gelecek Partisi İl Başkanı Nurten Onultmak, Şehzadeler İlçe Başkanı Yunus Karadağ, Yunusemre İlçe Başkanı Muhsin Seven, Kadın ve Gençlik kolları Başkanları ve yöneticileri ile Muhtar ve köy halkıyla birlikte iftar yoğun bir katılımla gerçekleştirildi. Selçuk Özdağ aynı gece partinin Yunusemre İlçe başkanlığı tarafından düzenlenen sahurda da parti teşkilatıyla biraraya geldi. Ardından Manisa Balıkesirliler Derneği’ ‘nin iftar programına katıldı.

Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Doç. Dr. Selçuk Özdağ Manisa’ daki temaslarıyla ilgili şu açıklamayı yaptı:

‘’Manisa Yunusemre İlçesi Sakallı Mahallesinde (Köyünde) yönetim kurulu üyemiz Hasan Bey, İl-İlçe başkanlarımız ve Yönetim Kurulu üyelerimiz ile halkımıza iftar verdi; bir köy iftarıydı, orada imece usulüyle çalıştılar. Çınar ağaçlarının altında kazanlar kaynadı, çorbalar hazırlandı. Ama içim burkularak söylemek isterim ki 21. yüzyılda, Türkiye’ nin altıncı büyükşehrinde, Manisa’ da Sakallı Köyü’nün hâlâ doğru-düzgün yolu yok, servis ulaşımı kısıtlı, belediye buraya duyarsız. Sanayide çalışan bir vatandaş şunu söyledi, ‘sabah beş buçukta kalkıyorum, birkaç kilometre yürüyorum, daha sonra başka köyden otobüse biniyorum, fabrikaya ancak bu şekilde gidebiliyorum.’ Köyü de terk etmiyorum, dedi, büyükbaş yetiştiriciliği de var, ‘hem sütçülük yapıyorum hem hayvancılık, hem de çocuğumu okutacağım. Ama bu gidişle şehre taşınacağım gibi görünüyor.’ Bu vatandaşımız dertli, ama Allah nasip ederse bir yıl içinde hem Manisa’ da hem Türkiye’ de birçok şey değişecek; değiştiği zaman buraya araba da gelir, o zaman çok rahat bir şekilde fabrikanıza da gider-gelirsiniz, dedim.

Sakallı Köyü’nde Kadın kolları Başkanımız kadınlarla, gençlerimiz gençlerle, bizler çevremizdekilerle, hepbirlikte Muhtarlarla, vatandaşlarımızla sohbet ettik. Hem geçmişi yâd ettik, hem de bugün ki durumla ilgili olarak fotoğraf çektik. Ben burada Manisa İl ve İlçe Başkanlıklarımıza, Kadın Gençlik Kollarıyla birlikte yöneticilerimize, üyelerimize çok teşekkür ediyorum, halkımızın sorunlarına ciddi bir farkındalık yaratıyorlar, gündem oluşturuyorlar.

O gece Yunusemre İlçe Başkanımız Muhsin Seven Bey bizlere bir sahur verdi. Manisa’ da sokak sahurları geleneğinde bizim büyük katkımız vardır; 2011 yılında milletvekili olduğumda iftarlara yetişemiyordum, 29 da sahur olsun dedim, ilk defa Çınarlı Kahvede bir sokak sahuru yaptık; sokak sahurları böyle başladı. İlçe Başkanlığımızın sahur buluşmasında da çevreden vatandaşlardan katılanlar oldu, birlik beraber içinde biraraya geldik.

Ramazan ayı zekatların filtrelerin, sadakaların, dişkiralarının verildiği manevi bir iklimdir; Ramazan aynı zamanda ‘ritüeller’ ayıdır, Ramazan davulcusu olur, maniler okunur; bir yandan da iftar açmak için her sosyal kesimden biraraya gelindiği dayanışma günleridir.

Bugün de İl Başkanımız, Yunusemre İlçe Başkanımız, İl-İlçe yöneticilerimiz, Kadın ve Gençlik Kollarımızla birlikte Manisa Balıkesirliler Derneği’nin iftarına geldik. Güzel bir iftar oldu. Ben dernek başkanı Muharrem Bey’e çok teşekkür ediyorum.  Yağmur da müsaade etti, o dakikalarda Yunusemre’de yağmur yağıyordu ama Şehzadeler’ de Allahu Teala erteledi, iftarımız bitti, sohbetler başladı, yağmur o zaman tekrar çiselemeye başladı. Rahmet bereket geldi.

Biz Gelecek Partisi olarak Manisa’ da halka halka büyüyoruz, burada ömürlerini-miatlarını tamamlamış olan partiler var, Cumhur Partisi, Cumhur İttifakı miatlarını doldurdu; Manisalılara verebilecekleri hiçbirşey yoktur. Manisalılar bir değişim istiyor. Bir seçim, bir değişim; daha sonra bir restorasyon dönemi, Parlamenter Sisteme geçiş dönemi gelecek. Biz seçimde iddialıyız, Büyükşehire de talibiz. Manisa’ da da partimiz büyüyor, her geçen gün yeni üye kayıtları geliyor, mahalle başkanlarımız artıyor, il-ilçe teşkilatlanmalarımız hızla kuruluyor.

Gelecek Partisi olarak halkımızın problemlerini ortaya koyarken çözüm önerilerimizi de getireceğiz.’’

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır