Gündem

Selçuk Özdağ: ‘Tsunami geliyor, yönetemiyorsunuz!’

Gelecek Partisi Genel Başkan Yarımcısı Selçuk Özdağ: 'Halkımızı bölmeyin, ötekileştirmeyin, özgürlük alanlarımızı daraltmayın!'

Gelecek Partisi Genel Başkan Yarımcısı Selçuk Özdağ, Manisa Yunusemre ve Şehzadeler İlçeleri 1. Olağan kongresine katılmak üzere Manisa’ daydı.

Kongrede bir konuşma yapan Özdağ, geçmişte sağ-sol, alevi-sünni, Kürt-Türk diye ayrılan insanların Türkiye’nin 780 bin kilometrelik vatana sığmayan mücadelelerine rağmen 2 metrekarelik hücrede biraraya gelebildiklerini söyledi; ‘o zaman anladık ki iktidar mücadelesi hep gençlerin üzerine basılarak’ yapılıyordu. Şimdi biz de diyoruz ki halkımızı bölmeyin, ötekileştirmeyin, özgürlük alanlarımızı daraltmayın,’’ diye seslendi.

Özdağ, siyasette de, Manisa Milletvekilliğine ilişkin faaliyetlerinde sağ-sol, CHP-Ülkücü, Kürt Türk ayrımı yapmadan herkese  hizmet etmeye çalıştıklarını söyledi.

Gelecek Partililere seslenen Özdağ, bugünün zorlu şartları altında, ekonomik ve hukuki birçok kısıtlı imkanlara rağmen Gelecek Partisi’nde biraraya gelenlerin hepsinin alnı öpülesi kişiler olduklarını, hepsinin ‘braveheart –Cesur Yürek- sahibi olduklarını belirtti.

Özdağ, Manisa’ nın evladı olduğunu,bu topraklarda kendisinin de pamuk toplayıp tütün kırarak halkın içinden kısıtlı imkânlarıyla büyüdüğünü hatırlattı. Özdağ, siyaseti ahlak temelli olarak vatana hizmet amacıyla çalıştıklarını söylerken AKP Genel Başkan Yardımcısıyken bir defa olsun makam aracıyla buraya gelmediğini açıkladı.

Özdağ, AKP içinde de siyaseti hak ve ahlak temelli olarak doğruları söyleyip yaptıklarını ama bir zaman sonra ‘tek adamlığın’ ortak aklın üsüne çıkmasıyla artık orada kalamayacaklarını anladıktan sonra istifa etttiklerini belirtti.

İktidarın yanlışlıklarını ekonomik, sosyal anlamda karşılarına çıkmasıyla zorlu bir döneme girildiğini söyleyen Özdağ; bürokrasi ve liyakat üzerinden yönetimin zaaf içinde olmasının ‘Tsunami geliyor, yönetemiyorsunuz!’ vurgusuyla açıkladı.

Özdağ, ‘’Gelin erken seçim yapın, millet sandıkta hesabını görsün.’’ dedi.

Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Ahmet Davutoğlu’ nun siyasi misyonuna da yer veren Özdağ, ‘devlet adamlığı’ vasıflı bilge insanların, İktidar suçunun haksız yere üzerlerine yüklemesiyle eleştirilere maruz kaldıklarını, yandaş medya dahil açık oturumlarda rahatlıkla kendileriyle tartışabileceklerini anlattı.

Gelecek Partisi’nin ve Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’ nun başta siyaset, ortak aidiyet, liyakat, dış politika ve adalete güvenin yeniden tesisi ile ekonomide alınması gereken tedbirlere ilişkin önerilerinin Türkiye’ nin Geleceği’ne büyük katkılar sağlayacağını belirtti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı