Format Haber

“TEMİZ SİYASETTEN YANA KİM VARSA BİLDİKLERİNİ SÖYLESİN”

“TEMİZ SİYASETTEN YANA KİM VARSA BİLDİKLERİNİ SÖYLESİN”
Nezih Varol( nezih.varol@hotmail.com )
Gazeteci - Sosyal Hizmet Uzmanı
14 Nisan 2021 - 17:46

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ve CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Şadiye Uysal, CHP Şehzadeler İlçe Başkanı Hakan Gürtunca, CHP Yunusemre İlçe Başkanı Av.Yalçın Arcak, gençlik kolları, yönetim kurulu üyeleri, belediye meclis üyeleri ile birlikte Manisa’nın gündemindeki gelişmelerle ilgili basın açıklaması yaptı.

Manisa Büyükşehir belediyesi tarafından TÜGVA’ya devredilen Fatih Parkı’nın içindeki kafenin önünde gerçekleştirilen basın açıklamasına partililerde katılarak destek verdi.

“HUKUKSUZLUKLARA BOYUN EĞMEYECEĞİZ, GÖZ YUMMAYACAĞIZ”

CHP Manisa İl Başkanı Semih Balaban yaptığa açıklamada, CHP Genel Merkezi tarafından tüm illerde başlatılan ‘128 Milyar Dolar Nerde?’ kampanyası çerçevesinde pankartların hukuksuz bir şekilde toplatıldığına değindi.
CHP’li Balaban yaptığı açıklamada, “CHP’nin gündem olarak ve en temel sorun olarak gördüğü konu ekonomik kriz, işsizlik, yoksulluk ve yolsuzluktur. CHP genel merkezince başlatılan ‘128 Milyar Dolar Nerde?’ kampanyası hukuksuz bir şekilde Manisa ve 81 ilde engellenmeye çalışılmaktadır. Hukuksuz bir şekilde pankartlarımız toplatılmakta, bilbordlardan indirilmekte ve Akhisar ilçemizde ise Türkiye’de örneği olmayacak bir şekilde Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin itfaiye aracılığıyla ilçe binamızdan indirilmiştir. Birçok il ve ilçe başkanımıza soruşturma açılmış, ifadeye çağrılmışlardır. Bunlara rağmen biz Kuvayi Milliye’nin devamı olan bir hareket olarak hiçbir hukuksuzluğa boyun eğmeyeceğiz ve göz yummayacağız. Demokratik bir şekilde korkmadan, yılmadan ve usanmadan mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. ” dedi

”AKP’yi 3 şey iktidara getirdi. Yolsuzluklarla mücadele, yasaklarla mücadele ve yoksullukla mücadele edeceğiz diye AKP bunları kullanarak iktidara geldi. Ama 19 yıllık noktada ekonomi, hayvancılık, tarım, esnaf ve her şey bitti. 3 şey tersine döndü.” diye konuştu.

CHP’DEN KAFENİN TÜGVA’YA DEVREDİLMESİNE TEPKİ

Manisa Büyükşehir Belediyesi’nin Nisan ayı meclis toplantısında AKP ve MHP oylarıyla Şehzadeler ilçesindeki Fatih Parkı’nın içinde bulunan kafenin TÜGVA’ya devredilmesine tepki gösteren CHP’liler tepki gösterdi.
Konuyla ilgili açıklamada bulunan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, kafenin TÜGVA’ya devredilmemesi konusundaki partisinin tavrının geçtiğimiz günlerde partili yöneticiler tarafından dile getirildiğini, ancak MHP’li Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün tüm eleştirileri yanıtsız bıraktığını söyledi.

“TEMİZ SİYASETTEN YANA KİM VARSA BİLDİKLERİNİ SÖYLESİN”

AKP’li Yunusemre Belediyesi’nin AKP’li meclis üyesi Hamza Durmuş’un partisinden belediye ile AKP teşkilatı arasında rant kavgası yaşandığı gerekçesiyle istifa etmesi konusunda değinen CHP’li Özel, AKP’nin yönetme kabiliyetini artık savrulmaya başladığını söyledi.

CHP’li Özel yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi; “AKP artık yönetme kabiliyetini kaybetti ve savrulmaya başlıyor. Artık kirlenmeni, koşuşmanın en üst noktasına gelmiş durumda. Hem Türkiye’de hem Manisa’da. Daha yerel seçimlerde Yunusemre Belediyesi’nden bir genç arkadaşımız Hamza Durmuş, AKP’den belediye meclis üyesi seçildi. Geçtiğimiz günlerde Hamza Durmuş partisinden istifa etti. AKP’den istifa etmek kolay bir şey değil. Her şeyi göze alacaksınız. Tertemiz olacaksınız, gelecek saldırıya, çamura da hazır olacaksınız. FETÖ’cü derler, terörist derler, hırsız derler, ahlaksız derler ve her türlü yalanı atarlar. Hamza Durmuş istifa etmiş ve diyor ki ‘Yerel yönetimle teşkilat arasındaki rant kavgası bitmedi ve bitmeyecek’. Bizim bunun üstüne söyleyecek sözümüz yok. Biz Bunu yıllardır görüyoruz ve biliyoruz. Ama artık genç bir belediye meclis üyesinin vicdanına sığdıramadığı, vicdanında taşıyamadığı bir şekilde ortalığa saçılmış bir rezalet söz konusudur. Biz CHP olarak, temiz siyasetten yana olan kim varsa bildiklerini söylesin. Kimse suça ortak olmak zorunda değil.”

CHP’Lİ ÖZEL’DEN KADIN ŞOFÖRE DESTEK

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel açıklamasının ikinci kısmında, Manisa Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı MANULAŞ’tan Kod-29 sebebiyle işten çıkartılan kentin tek kadın halk otobüsü şoförü Fatma Güngör’e destek olduklarını açıkladı.

Kod-29’tan işten çıkartılan Fatma Güngör’ün de yer aldığı açıklamada CHP’li Özel şu ifadelere yer verdi; “Kendisi Manisa’nın tek kadın otobüs şoförüydü. Manisa Büyükşehir Belediyesi’nde çalışıyordu. Kendisi 8Mart dünya Kadınlar Gününde ödüllendirdiler. Ödülü aldıktan 4 gün sonra Fatma Güngör’ü işten attılar. İşten atarken kendisine kıdem ve ihbar tazminatını vermediler. Plaket verdikleri bir kadını işten atmaya utanmadılar. Yetmedi kendisini işten yasağını aşabilmek için Kod-29’dan attılar. Tazminatsız ve yüz kızartıcı, ahlaka aykırı suç kodundan. İki çocuğu olan bir kadına bunu gerekçe göstererek Kod-29 rezilliğiyle attılar. Biz buna aylardır Türkiye’de isyan ediyoruz. Mecliste isyan ediyoruz. Kod-29’dan işten çıkarmaların bir yol olarak gösterilerek işten çıkarmalara itirazlarımız devam ediyor. ” dedi.

“BENİM ELİMDEKİ NASIR BENİ İŞTEN ÇIKARTANLARIN ELİNDE YOK”

CHP’li Özel’in destek açıklamasından sonra söz alan Fatma Güngör ise, yaklaşık 2 aydır kendisinin mağdur edildiğini belirterek, tepkisini şu şekilde dile getirdi; “Eşimden ayrıldıktan sonra şoförlük yapmaya başladım. 2 çocuğuma bakmak durumundaydım. 5 sene içerisinde tutulan tutanaklara ve ufak tefek kazalara dayanarak iş haddim fesih edildi. Ben ahlaksızlık yapmadım. Ben yüz kızartıcı bir şey yapmadım. Şimdi ortada kaldım. Hayatımı elindeki nasırlar direksiyon sallayarak kazanıyordum. Şimdi dul, yetim ve öksüz olan bir kadının hakkını yiyorlar. 3 bin lirayla hayatımı kazanmaya çalışıyordum. Beni çöpçü yapın, çaycı yapın ama ekmeğimi elimden almayın dedim. Ama bana yapacak bir şey yok diyerek işten çıkardılar. Benim elimdeki nasır beni işten çıkartanların elinde yok. Hakkımı sonuna kadar arayacağım.”

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır