Gündem

TSE kalite damgasıyla Üretim gibi Turizmde de GÜVEN ekonominin merkezinde olacak

TSE, Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı kapsamında da ilk belgeyi Antalya’da bir otele verdi

Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı kapsamında da TSE ilk belgeyi Antalya’da bir otelimize verdi. Sertifika törenine video konferans yöntemiyle katılan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “TSE, Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı kapsamında ilk belgeyi bugün Antalya’da beş yıldızlı bir otelimize verdi” dedi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Adana İstişare ve Değerlendirme Toplantısı ve Ege Bölgesi Sanayi Odası Meclis Toplantısı’na katıldı.

Şu an pek çok ülke talebini ertelediğini belirten Varank, salgın sonrası dönemde, bu ertelenmiş talebin karşılanmasına sanayimizin şimdiden hazır olması gerektiğini söyledi.

“Türkiye ekonomisi, yoluna daha güçlü devam edecek”

Üretim cephesinde olduğu gibi, turizmde de Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı’nın başladığını anlatan Varank, sözlerini şöyle tamamladı:

“Bu belge verilirken; konaklama ve yeme-içme tesisleri farklı kriterler doğrultusunda uluslararası standartlara göre değerlendiriliyor. TSE, Sağlıklı Turizm Belgelendirme Programı kapsamında ilk belgeyi bugün Antalya’da beş yıldızlı bir otelimize verdi. Böylece ilgili tesis, güvenilir olduğunu da kanıtlamış oldu. Sektörde belgeli tesis sayısı arttıkça, turistler açısından tercih edilme oranı da artacak. Gastro-turizmin başkenti olan Adana da bu fırsatı değerlendirmeli. Yeni normalde Türkiye ekonomisi, inşallah yoluna daha güçlü devam edecek. Bu süreçte Adana, güçlü altyapısı ve çalışkan sanayicileriyle bizim en önemli yol arkadaşlarımızdan biri olacak. Bakanlığımızın, Ar-Ge ve yatırım teşvikleri, bölgesel kalkınma destekleri, TÜBİTAK ve KOSGEB aracılığıyla sunduğu tüm imkanlar emrinize amade.”

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı