Dünya

Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu: ‘AZERBAYCAN’IN HER DAİM YANINDAYIZ!’

Ermenistan’ın uluslararası hukuku ihlal ederek yaptığı saldırılar kabul edilemez

Türk  Dünyası Gazeteciler Federasyonu Ermenistan’ın Azerbaycan’a yaptığı saldırıyı şiddetle kınadı.
TDGF Genel Başkanı  Menderes Demir imzası ile yayınlanan bildiride şu görüşlere yer verildi :
”Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu olarak, Ermenistan’ın Azerbaycan’a yönelik saldırısını kınıyor, Azerbaycan’ın ve Azerbaycan halkının yanında olduğumuzu belirtiyoruz.
Ermenistan’ın 28 Eylül’de Yukarı Karabağ’da ateşkesi ve uluslararası hukuku ihlal ederek ağır silahlarla Azerbaycan sivil yerleşim yerlerini ve askerlerini hedef alan saldırılarını kınıyoruz. Ermenistan bu hatasından bir an önce vazgeçip koşulsuz geri çekilmelidir. Sivil yerleşim yerlerine yönelik yapılan bu saldırılarda hayatını kaybeden Azeri kardeşlerimize rahmet, yaralılara şifalar diliyoruz.
Ermenistan’ın ateşkesi ve uluslararası hukuku ihlal ederek yaptığı bu saldırı kabul edilemez. 30 yıla yakın süredir Yukarı Karabağ, Ermenistan’ın işgali altındadır. Bu haksız işgalin sona erdirilmesi için barışçıl çözümleri desteklediğimizi de belirtmek istiyorum. Azeri kardeşlerimizin ve Azerbaycan devletinin yanında olduğumuzu bir kez daha yineliyor, Ermenistan’a karşı kendini müdaafa etmek için başlattıkları savunmayı destekliyoruz.
Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu olarak şehit düşen Azerbaycanlı kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifa  diliyoruz.
Türk Dünyası Gazeteciler Federasyonu Genel Başkanı Menderes Demir”
Haber-Hasret Dilek Delier
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı