Format Haber

Türk Milli Eğitiminde gerçek bir ‘başarı hikâyesine’ ihtiyaç var

Türk Milli Eğitiminde gerçek bir ‘başarı hikâyesine’ ihtiyaç var
25 Haziran 2020 - 12:38

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, ‘1 milyondan fazla öğretmenimiz bizim gücümüzdür’ dedi.

Millî Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, telekonferans yöntemiyle katıldığı Artvin’de “Eğitimde Yeni Normlar: Uluslararası Kovid-19 Kongresi”nde konuşma yaptı. Milli Eğitim’ de salgınla mücadele sürecinde uluslararası gelişmelere bakıp dünya standartlarında bir çalışmayı nasıl gerçekleştirebiliriz diye kafa yorduklarını ifade etti.
Selçuk, ”düşündüğümüzde birçok Avrupa ülkesinden nüfusundan daha fazla bir öğrenciyi barındırıyoruz, Allah’a şükür bu bizim gücümüzdür. 1 milyondan fazla öğretmenimiz bizim gücümüzdür ve bu süreçte gerek Vefa gruplarında olsun gerek okullarındaki çalışmalar gerek evlere yönelik olarak bütün çocuklarımıza erişme, bütün velilerimize ulaşma noktasında öğretmen arkadaşlarımız, okul müdürlerimiz, il ve ilçe yöneticilerimiz inanılmaz bir gayretin içerisine girdiler ve sonuçta da memnuniyet verici bir tablo ile karşı karşıya kaldık,” dedi.
Bütün bu çalışmaları dikkate aldıklarında dünya ülkelerini de günlük olarak izleyerek neyi nasıl yaptıklarını tekrar tekrar gözden geçirdiklerine işaret eden Selçuk, “Eğitime ara vermeyi asla düşünmüyoruz ki önümüzdeki süreç yani yaz aylarında da 2 ay boyunca yaklaşık olarak eğitim öğretimin EBA televizyonu ve EBA internet altyapısından devam etmesi noktasında çok büyük bir içerik hazırladık. Gerçekten dünyada örneği olmayacak şekilde isteyen her çocuğumuz için her türlü imkanı oraya koyup sadece akademik konular değil, sosyal duygusal konular, kültürel konular, milli manevi konular, değerlerle ilgili konular, beceriler, hobiler gibi birçok konuda içerikler de hazırlamış olduk. Bunları da inşallah sunuyoruz.” dedi.
‘Bir başarı hikayesine milletçe imza atmak istiyoruz.’
Meslek liselerine yönelik de değerlendirmede bulunan Selçuk, meslek liselerinde yapılan çalışmalarla da öne çıktıklarını belirtip, ”kurduğumuz AR-GE merkezleriyle birçok faaliyet yaptık. İzole, numune alma ünitesi, koruyucu maskeler, dezenfektanlar, maske üreten makinelerin üretimi, yüksek teknoloji ve yazılım isteyen solunum cihazları üretimi gibi birçok cihaz ve malzemeyi, meslek liselerimiz çok rahatlıkla ürettiler ve meslek liselerinin önemini de milletçe bir kez daha anlamış olduk.” dedi.
Bakan Selçuk, Milli Eğitim camiası olarak bu süreçte geleceğe dönük perspektifleri de ele aldıklarını vurgulayarak, ”dünyada salgın döneminde eğitim çalışmalarına ilişkin yapılan faaliyetler anlamında bir başarı hikayesine milletçe imza atmak istiyoruz.” dedi.
KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır