DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

‘Türkiye küresel sorunlara çözüm üretmeye devam ediyor’

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
‘Türkiye küresel sorunlara çözüm üretmeye devam ediyor’

Türkiye G20 Liderler Zirvesi’nde dayanışma ve iş birliğiyle, sürdürülebilir ve daha adil bir dünyanın mümkün olduğu mesajını güçlü bir şekilde yineledi.

Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun Cumhurbaşkanı‘ın G20 Liderler Zirvesi temaslarına ilişkin açıklamada bulundu. “Sayın Cumhurbaşkanımız, G20 gibi önemli platformlarda küresel sorunlara çözüm üretmeye devam etmektedir.” dedi.

İletişim Başkanı Altun, sosyal medya hesabından, İtalya’nın başkenti Roma’da devam eden G20 Liderler Zirvesi’ne ilişkin İngilizce mesaj paylaştı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, G20 Liderler Zirvesi’nin ilk gününde küresel zorlukları ele almak için dünya liderleriyle yapıcı görüşmeler gerçekleştirdiğini belirten Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, devam eden yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınına bağlı küresel sorunların üstesinden gelmek için Türkiye’nin diğer ülkelerle birlikte çalışma taahhüdünü yinelediğini vurguladı.

“Aşı programımızda önemli bir ilerleme kaydettik”

”Ülkemiz, salgın sürecinde ticari sınırlamaları ve korumacı politikaları uygulamaktan kaçınmıştır. Yaklaşık 160 ülkeye tıbbi ekipman ve çeşitli yardımlar göndererek bu kritik süreçte diğer uluslara yardım etmeyi sürdürdük. Diğer yandan ekonomimizin rayında tutulması açısından büyük öneme sahip aşı programımızda önemli bir ilerleme kaydettik. Türkiye aşılamada büyük ilerleme kaydetmekle kalmamış, çok yakında vatandaşlarımızın kullanımına sunulacak yerli aşısını da geliştirmiştir. G20 ülkeleri, salgının sona ermesi için aşılama programlarıyla az gelişmiş ülkelere yardım etme konusunda daha fazlasını yapmalıdır. Sayın Cumhurbaşkanımız, G20 gibi önemli platformlarda küresel sorunlara çözüm üretmeye devam etmekte, dünyamızın sorunlarının üstesinden gelmek için gelişmiş ekonomiler ile az gelişmiş ülkeler arasındaki iş birliğinin öneminin altını çizmektedir.

YORUM YAP