DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

TÜRKİYE’M PARLAMENTER DEMOKRASİDEN YANA

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
TÜRKİYE’M PARLAMENTER DEMOKRASİDEN YANA

Kuruluşunun 1’inci yılında basın mensuplarıyla bir araya gelen Türkiye’m Partisi Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Altınkaya, “Biz parlamenter demokrasiden yanayız, tarafsız Cumhurbaşkanı, güçlü Meclis, bağımsız yargı istiyoruz” dedi.

Haber: Nezih VAROL

1 yıl önce kurulan Türkiye’m Partisi yönetici ve partilileri, basın mensuplarının da katılımıyla bir araya geldi. Toplantıda konuşan Genel Başkan Yardımcısı Ramazan Altınkaya, “Biz parlamenter demokrasiden yanayız, tarafsız Cumhurbaşkanı, güçlü Meclis, bağımsız yargı istiyoruz” dedi. Altınkaya, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Bizim bu partiyi kurmamız İçin çok neden vardı, bizi bu yollara bir düşüren vardı. Çünkü ülkemiz iyi yönetilmiyordu. İktidar partisinin enerjisi azalmış heyecanı kalmamıştı. Muhalefet partileri tepki koyuyorlar, tavır koyuyorlar, gönül koyuyorlar ama ortaya bir çözüm koymuyorlardı. Bizler Türkiye’nin gidişatından mutlu değildik.Kısır çekişmelerden, yıllardır aynı sorunları konuşmaktan, yerimizde saymaktan bıkmıştık. Türkiye’nin kaderi bu olmamalıydı. Bu düzen değişmeden Aziz milletimiz mutlu olamazdı. Biz Türkiye’m Partisi olarak işsizlerin, ezilmişlerin, evsizlerin, çaresizlerin, kimsesizlerin, yoksulların, yok sayılanların, dışlananların, varoşların, seçim zamanı türlü türlü vaatler verilip geçim zamanı kaderine terkedilen milletimizin partisi olarak yola çıktık. Salon siyasetine, elitlerin iktidarına, güçlülerin hegemonyasına son vermek üzere harekete geçtik. Türkiye’yi yeniden Atatürk Türkiye’si yapacağız diye ant içtik. Siyasette bir devrim yapacağız.”

Çiftçinin, işçinin, memurun, esnafın, emeklinin, kadınların, gençlerin derdini çözeceklerini söyleyen Ramazan Altınkaya, açıklamasını şöyle sürdürdü: “Çünkü biz dadanmışların değil, adanmışların partisiyiz. Kardeşlerim, becerikli, yürekli ve kararlı olacağız. Çok çalışacağız, Türkiye kazanacak. Ülkemiz çok zor günlerden geçiyor. Her geçen gün değil artık her saat başı fakirleşiyoruz. Oysa böyle olmayabilirdi. Ak Parti’ye verilen imkan ve destek hiçbir partiye verilmemişti. Ak Parti’ye verilen destek, sağlanan kaynak bize verilseydi biz bu ülkeyi ihya ederdik. 19 yıl tek başlarına iktidar oldular. Kamu ihale kanununu 200 kez değiştirdiler. Ama ekonomideki yapısal sorunlarla ilgili bir tane reform yapmadılar. Ekonomimiz o nedenle bu hale geldi. Meclis’te sayıları vardı, kamuoyunda destekleri vardı, yapabilirlerdi, ama yapmadılar. Şimdi ihracatı artırdık diye övünüyorlar ama dünya ihracatı içindeki payımız 20 yıl öncesiyle aynı. Dış borcumuz çok, o yüzden çok yüksek faiz ödüyoruz. Ak Parti’nin yerinde biz olsaydık özelleştirmeden gelen paralarla dış borcumuzu öder, borcumuzu azaltırdık. Ak Parti’nin yerinde biz olsaydık vergi reformu yapardık. Vergiyi fakir, fukaranın sofrasından değil, zenginden alırdık. Maalesef, Ak Parti fakirden alıp zengine verdi. 19 yıl tek başlarına yönettiler, ama eğitime yatırım yapmadılar. Eğitime yatırım yapsaydılar, dünya markası bir teknoloji şirketimiz olurdu. En değerli 100 markamızın marka değeri bir Starbucks etmiyor. Bu millet 19 yıl Ak Parti ne istediyse verdi. Ak Parti, bu millete, pahalılık, yoksulluk ve işsizlikten başka hiç bir şey vermedi. Buradan Sayın Cumhurbaşkanı’na seslenmek istiyorum; Sayın Cumhurbaşkanı, sizin yönettiğiniz ülkede çocuklarımız üşüyor, milletimiz üşüyor kombilerini açamıyor. Sizin yönettiğiniz ülkede vatandaşımızın karnı doymuyor, gençlerimiz yarınlarından korkuyor. Bu nedenle biz iş başına geleceğiz ve ülke sorunlarını çözeceğiz. Ülkemizi hukukun üstünlüğü ve demokrasi içinde yöneteceğiz. Bizim iktidarımızda devlet adil olacak, vicdanlı, şefkatli ve merhametli olacak. Bizim tercihimiz zenginden yana değil, işsizden, emekliden, esnaftan, çiftçiden, Memurdan ve engelliden yana olacak. Eğitimde fırsat eşitliği sağlayacağız. Üretim, üretim, üretim diyeceğiz. Karada, havada, denizde üreteceğiz. Neye ihtiyacımız varsa hepsini ülkemizde üreteceğiz. Köylerimizi yeniden canlandıracağız. Tarımda aile işletmelerini teşvik edeceğiz. Kanada, Rusya, Amerika, Meksika çiftçisi yerine kendi çiftçimizi ihya edeceğiz yatırım ortamını canlandıracağız. Tarıma, turizme, teknolojiye, tekstil ve ticarete önem vereceğiz. Ekonomiyi ehil ellere teslim edeceğiz. Yolsuzluk, israf ve şatafatı bitireceğiz. Hiç kimse hiçbir şekilde, İki, üç yerden, beş yerden maaş alamayacak. 84 milyonun hakkını 84 kişiye yedirmeyeceğiz.”

YORUM YAP