DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

TUVALET ENGELİNİ MÜFTÜ ÇÖZECEK

Yayınlanma Tarihi : Google News
TUVALET ENGELİNİ MÜFTÜ ÇÖZECEK

Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, Büyükşehir Belediyesi’nin yıllardır çözemediği tuvalet sorununa İl Müftüsü Mustafa Söykök’ün çok üzüldüğünü, kendilerinden özür dileyerek çözüm getirmek için harekete geçtiğini söyledi.

Haber: Nezih VAROL

Manisa Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Yasemin Yıldız, yıllardır şehir merkezinde yaşadıkları tuvalet sorununa bir çare bulamayan yöneticileri sert dille eleştirdi Başkan Yasemin Yıldız, kendilerini ziyarete gelen İl Müftüsü Mustafa Söykök’ün bu duruma çok üzüldüğünü, kendilerinden özür dileyerek çözüm getirmek için harekete geçtiğini söyledi. Yıldız, duygu ve düşüncelerini şöyle ifade etti: “Güzeller güzeli derneğimizi Manisa İl Müftümüz Sayın Mustafa Soykök, çok değerli hocalarımızla ziyaret ettiler. Dernek faaliyetlerimizi, engelli yasalarımızı, haklarımızı, devletimizin engellisine nasıl baktığını, hizmetlerden nasıl faydalandığımızı, her güzelliğimizi Sayın Müftümüze anlattık. Tabi şehirde yaşadığımız sorunları, tuvalet sıkıntımızı da ilettik, camilerde bulunan engelli wc’lerinin engelliye uygun olmasını rica ettik, Müftümüz gereğini yapacağını söyledi, çok mutlu olduk. Derneğimize bizzat ziyaretleri bizi çok sevindirdi. Şahsım ve kader arkadaşlarım adına şükranlarımızı sunarız”.

Yıldız, şehir sosyal yaşamında en büyük ihtiyaçları olan engelli tuvaleti taleplerini yetkililerden defalarca rica ettiklerini, ancak çare bulamadıklarını belirterek şunları da söyledi: “Yemezsin, içmezsin, ama bu ihtiyaç kaçınılmaz, engelli arkadaşlarımı faalyetlerimize davet edemiyorum, yolda tuvalet bulamadıkları için gelemiyorlar. Geri dönüşüme, kediye, köpeğe, kuşa her türlü çareyi bulan, yuvalar yapan, şişe, plastik ve eski elbise kutuları koyan, iş bize gelince engelli tuvaleti yapamıyor. Niye? Biz de sizin gibi insan değil miyiz? Normal bireylere adım başı tuvalet var da, bize niye yok? Sözde büyükşehir olduk, ama bir küçük zihniyeti değiştiremedik, basit bir uygulamayı hayata geçirenedik. Biz değil siz de engelli olabilirsiniz, lütfen empati yapınız, bu büyük bir ihtiyaç, her ile gerekli ve engelli, yaşlı her ailede var, bedensel engelliler derneğimiz olarak devlete ve davet edilen her etkinliğie yakışıyoruz, arkadaşlarıma minnettarım, özellik Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğanımızı Allah başımızdan eksik etmesin. Pozitif ayrımcı kanunlarımızı çıkarttığı için, tüm destek verenlerimizden Allah razı olsun”.

YORUM YAP