DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

“VARLIK ALEMİNE VEFA BORCUMUZ VAR”

Yayınlanma Tarihi : Google News
“VARLIK ALEMİNE VEFA BORCUMUZ VAR”

Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök, bu yıl değişik etkinliklerle kutlanacak Mevlid-i Nebi Haftası temasının ‘Peygamberimiz ve Vefa Toplumu’ olacağını söyledi.

Haber: Nezih VAROL

Manisa İl Müftüsü Mustafa Soykök, Mevlid-i Nebi Haftası nedeniyle Kadın, Aile ve Gençlik Çalışmaları Merkezi’nde basın mensuplarıyla bir araya geldi. Bu yıl 18-24 Ekim tarihleri arasında kutlanacak haftanın anlam ve önemi üzerine düşüncelerini ifade eden Müftü Mustafa Soykök, “Mevlid-i Nebi Haftası’nın tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyor, bu kutlu vakti hakikat yolundaki yürüyüşümüze mecal, İslam medeniyetinin yeniden dirilişine milat kılmasını Rabb’imden niyaz ediyorum. Bu sene Mevlid-i Nebi Haftası’nda ‘Peygamberimiz ve Vefa Toplumu’ konusunu ele alacağız. İçinde yaşadığımız çağda unutulmaya yüz tutan vefa konusunu, Peygamber Efendimizin örnekliğinde yeniden hatırlayacağız, tefekkür edeceğiz” dedi.

“VEFA İMANIN GEREĞİ”

Mustafa Özkök açıklamasını şöyle sürdürdü: “Vefa her şeyden önce yüce Allah’a gönülden bağlılık, sadakat ve itaattir, iman ve güzel ahlakla bütünleşen bir haslettir. Vefa, imanın bir gereği olarak istikamet üzere olmaktır. Vefa, her hak sahibine hakkını vermektir, şükrederek nimetin kadrini bilmektir. İnsanın Rabbine, kalbine, ailesine, çevresine, değerlerine, varlık âlemine karşı vefa borcu vardır. Vefa toplumları bir arada tutan en temel insani değerdir, değerlerini kaybeden insan yolunu kaybeder, toplum ayakta duramaz.”

YORUM YAP