Format Haber

‘YENİ NORMAL’ YENİ SAKAL TARZLARINI DA TRENDLİYOR!..

‘YENİ NORMAL’ YENİ SAKAL TARZLARINI DA TRENDLİYOR!..
21 Temmuz 2020 - 14:48

Pandemi sürecinde zamanımızın birçoğunu evde karantinada geçirirken bazı yeni arayışlara da girdik. Yeni hobi arayışında kimi mutfakta yeni denemelerde bulunurken kimi de saçında ya da sakalında yeni görünümler yarattı.

Karantina günleri şüphesiz ki erkekler için yeni bir deneyimin önünü açtı. Tarzına ve dış görünüşüne dikkat eden erkekler, berberlerin kapalı olduğu bu dönemde bir tıraş makinesi edinerek evde kendi tarzını yarattı. Nitekim özellikle erkekler en sadık ziyaretçisi olduğu berberlerin kapalı olduğu bu dönemde aynanın karşısına geçip kendi tarzını yaratma fırsatı buldu.

Peki karantina günlerini geride bıraktığımız bu günlerde yeni normalin yeni sakal tarzları hangi modeller oldu?

Doğal Kısa Sakal

3 günlük sakal olarak da bilinen doğal kısa sakal, sakal bakımına ayıracak fazla zamanı olmayanlar için oldukça pratik bir sakal stili olarak görülüyor. 3 mm uzunluğunda sakal stili olan doğal kısa sakal özellikle küçük ve bebek yüzü olan erkekler için mükemmel bir seçim. Çünkü doğal kısa sakal tarzı diğer sakal tarzlarına göre daha az ilgi ister ve sadeliğiyle her ortam için uygundur.

‘Keçi Sakal’

Her dönemin vazgeçilmez sakal modeli olan keçi sakalı yalnızca çene bölümündeki sakalların uzatılmasıyla yaratılan bir tarzdır. Ev ortamında da kolayca yapılabilecek bir model olan keçi sakalı, yüzün daha ince görünmesini sağlar ve özellikle kıvırcık saçlı erkekler için ilgi çekici bir modeldir. Çok yaygın olarak tercih edilen ‘keçi sakalı’ bakıma ve ilgiyi de oldukça ihtiyaç duyar. Bu nedenle dönem dönem sakalın çevresi temizlenmelidir. Keçi sakalını ortaya çıkarmak için sakalın çevresindeki temizlemek için tıraş makinesi başlıksız olarak tercih edilebilir.

Tek Biçimli Tam Sakal

Tam sakal, tüm sakal stilleri arasında en çok ilgiye ve bakıma ihtiyaç duyan sakal modelidir. Devamlı bakım yapılmaması durumunda sakalın formunda bozulmalar meydana gelir. Ancak doğru bakılmış ve sürekli ilgilenilmiş tam sakal modeli her erkeğe çekicilik ve özgünlük katar. Özellikle yüz şekli oval olan erkekler için doğru bir tercih olan tam sakalın uzunluğu simetrik şekilde olmaktadır. Tek biçimli tam sakal modelinde bıyık ve sakal birbirine karışmış durumdadır. Sakalın çeneden uzunluğu ise ortalama 5 cm. kadardır.

 

 

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır