reklam
reklam
DOLAR 32,7878 % 1.53
EURO 35,1602 % 0.53
STERLIN 41,6058 % 0.85
FRANG 36,8443 % 1.98
ALTIN 2.457,99 % 2,80
BITCOIN 66.249,13 -0.817
reklam

‘Yerel Tohum Takas Şenliği’ Tasarruf Tedbirlerine Takıldı!

Yayınlanma Tarihi : Google News
‘Yerel Tohum Takas Şenliği’ Tasarruf Tedbirlerine Takıldı!
reklam

Yerel tohumların korunması ve tarımın geliştirilmesi amacıyla Seferihisar Belediyesi tarafından düzenlenen Yerel Tohum Takas Şenliği ‘Kamu Tasarruf Tedbirleri Genelgesi’ engeline takıldı!

25 Mayıs Cumartesi günü düzenlenmesi planlanan Yerel Tohum Takas Şenliği Kamu Tasarruf Tedbirleri Genelgesi nedeniyle iptal edildi.

Seferihisar Belediye Başkanı İsmail Yetişkin, ”’25 Mayıs’ta Ürkmez’de gerçekleştireceğimiz Yerel Tohum Takas Şenliği’ni, Cumhurbaşkanlığı’nın ’Kamu Tasarruf Tedbirleri Genelgesi’ sebebi ile üzülerek gerçekleştiremeyeceğiz. Şenlikte dağıtmak üzere yetiştirdiğimiz fide ve tohumların dağıtımı ile ilgili ilerleyen günlerde açıklama yapacağız” dedi.

Başka bir tarım mümkün sloganıyla Seferihisar Belediyesi tohum takas şenlikleri düzenleniyor, kurduğu Can Yücel Tohum Merkezi’nde yerel tohumları çoğaltıyor. Yerel Tohum Takas Şenliği vesilesiyle de halka Ata Ekmeği, Armola, Lavanta, Mandalina, karakılçık buğdayı, zeytin, köy yumurtası başta olmak üzere üreticimizin ürünlerini yüzbinlerce kişiye ulaştırılıyordu.

Yerel Tohum Takas Şenliği’nin çiftçiye ve yerel üreticiye büyük katkıları olduğunu vurgulayan Yetişkin, şu açıklamayı yaptı:

”Yerli tohumumuza sahip çıkmak ve yaşatmak için ilkine 2010 yılında başladığımız Tohum Takas Şenliği’miz artık Seferihisar’ın bir marka değeri olmuş durumda. Can Yücel Tohum Merkezi’nde yetiştirdiğimiz milyonlarca tohum ve fide yeri geldi Manisa’da bir bahçede, yeri geldi Kars’ta bir tarlada hayat buldu. 14 yıl önce yerli tohum için başlattığımız seferberliğin böylesine büyük bir etki ile sürdürülmesinden kaynaklı ne kadar gurur duysak az. Ne yazık ki her yıl büyük bir heyecanla beklediğimiz ve bu yıl da 25 Mayıs’ta Ürkmez’de gerçekleştireceğimiz Yerel Tohum Takas Şenliği’ni, Cumhurbaşkanlığı’nın ’Kamu Tasarruf Tedbirleri Genelgesi’ sebebi ile üzülerek gerçekleştiremeyeceğiz. Seferihisar Belediyesi olarak bundan sonra da yerli tohumun ve tarımsal üretimin gelişmesi ve desteklenmesi için üzerimize düşen her şeyi yapacağımızdan emin olabilirsiniz. Bizler yine toprağı ışıldayan bir memleket için çalışmaya devam edeceğiz. Şenlikte dağıtmak üzere yetiştirdiğimiz fide ve tohumların dağıtımı ile ilgili ilerleyen günlerde açıklama yapacağız.”

reklam

YORUM YAP