DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Yunusemre’de “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” coşkulu şekilde kutlandı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Yunusemre’de “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” coşkulu şekilde kutlandı

Millî Eğitim Bakanlığı Hayat Boyu Öğrenme Genel Müdürlüğünce ilk kez bu yıl kutlanmaya başlanan “Hayat Boyu Öğrenme Haftası” Manisa’nın Yunusemre ilçesinde coşkulu şekilde kutlandı. Kadınlara özel spor etkinliği ile başlayan kutlama, El sanatları sergisi ile devam etti. Son olarak Muradiye Aile Yaşam Merkezi’nde açılan Özel Eğitim El Sanatları Sergisi ile sonlandırıldı.

Muradiye Aile Yaşam Merkezi’nde gerçekleşen Özel Eğitim El Sanatları Sergisi açılışına AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen, AK Parti Manisa İl Başkanı Salih Hızlı, Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş, Yunusemre İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Emel Bayer, Yunusemre Halk Eğitim Merkezi Müdürü Ayşen Oğuz, Yunusemre Belediye Başkan Yardımcıları, kurum müdürleri ve dernek başkanları katıldı.

Yunusemre Tam Bir Engelsiz Merkezi

Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş “Hayat Boyu Öğrenme Haftası nedeniyle gecen hafta kadınlarımıza sportif etkinliklerle başladık. Halk eğitim merkezimizde el sanatları kursumuzu açtık. Okullarımızda çeşitli sportif ve kültürel faaliyetler gerçekleştirdik. Bugünde burada Özel Eğitim El Sanatları Sergisi açtık” şeklinde konuştu. Muradiye Aile Yaşam Merkezi’nde 40 öğrenciye eğitim verdiklerini aktaran Yunusemre İlçe Milli Eğitim Müdürü Yıldıray Demirtaş “Burada 6 sınıfta 40 engelli öğrencimiz var. Toplamda 13 öğretmenimiz burada görev yapıyor. 6 özel eğitim öğretmeni 3 beden eğitimi öğretmeni, 2 resim öğretmeni, 1 el sanatları öğretmeni ve 1 müzik öğretmeni görev yapıyor. Yunusemre 2 özel eğitim okulumuz var. Okullarımızda her türlü engelli öğrencilerimize ait sınıflarımız var. Yunusemre tam bir engelsiz merkezi şuan itibariyle” dedi.

Bunlar masum çocuklar

Yunusemre Belediye Başkanı Dr. Mehmet Çerçi ise özel çocuklara her türlü desteği vermeye gayret ettiklerini belirterek “23 yaş üzere çocuklarımız eğitim gördüğü Muradiye Aile Yaşam Merkezi’nde çocuklarımızın yaptıkları serginin açılışı için buradayız. Bunlar masum çocuklar . Zihinsel engelli çocuklar. Bunlara her türlü desteği vermeye gayret ediyoruz. Bizde belediye olarak tesislerimizi onlara açtık. Çocuklarımız burada eğitim görüyor” ifadelerini kullandı.

AK Parti Manisa Milletvekili İsmail Bilen ise her türlü katkıyı sunacaklarını ve ailelerin bu sıkıntıları hafifletmek hem de gençlerin ellerinden tutarak hayata kazandırmak için çaba içerinde olacaklarını söyledi.

YORUM YAP