DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

Yunusemreli Muhtarlar 8. Yıllarını kutladı

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News
Yunusemreli Muhtarlar 8. Yıllarını kutladı

Yunusemre Muhtarlar Derneği kuruluşunun 8. yılını düzenlediği kahvaltı programıyla kutladı. 8 yıllık süreç içerisnde sadece Manisa’da değil Türkiye’nin her ilinde sosyal sorumluluk anlayışı ve projesi kapsamında seslerini duyurduklarını ve nerede yardıma, desteğe ihtiyaç varsa mesafe ve zaman gözetmeksizin desteğe koştuklarını kaydeden Yunusemre Muhtarlar Derneği Başkanı Bedriye Pehlivan 8 yıllık süreç içerisinde çok önemli faaliyetlere ve hizmetlere imza atmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bizim üye olsun olmasın tüm Muhatrlarımıza kapımız açık” dedi.

Yunusemre Muhtarlar Derneği kuruluşunun 8. yılını düzenlediği kahvaltı programıyla kutladı. Düzenlenen programa Şehzadeler Kaymakamı Cemal Hüsnü Çaykara, Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Uğur Başkal, Manisa Büyükşehir Belediyesi Kaynak Geliştirme ve İştirakler Dairesi Başkanı Ersoy Arslan, İŞKUR Manisa İl Müdürü Eşref Aslan, Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı Bilal Demir, Manisa Büyükşehir Belediyesi Muhtarlık İşleri Dairesi Başkanlığı Mahalle Hizmetleri Şube Müdürü Nuray Çevirmeci, MASKİ’nin eski Genel Müdürü Yaşar Coşkun, Küresel Gazeteciler Konseyi Manisa İl Temsilcisi ve Demokrat Gazeteciler ve Yazarlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Hakan Özen, Başkan Yardımcısı Nezih Varol, basın mensupları, resmi kurum yetkilileri ve Mahalle Muhtarları katıldı.

Programın açılış konuşmasını yapan Yunusemre Muhtarlar Derneği Başkanı Bedriye Pehlivan dernek üyesi olsun olmasın tüm muhtarların sorunlarını çözmek için çalıştıklarını belirtti.

Başkan Pehlivan vatan savunmasında ve sınırda bulunan tüm güvenlik güçlerinin yanında olmaya devam edeceklerini kaydederek, “Sosyal sorumluluk kapsamında ve şuurlu birer Türk vatandaşı olmanın bilinciyle Afrin bölgesinde olan Mehmetçik’i ziyaret ederek Manisalıların selam ve şükranlarını ilettik, yanımızda götürdüğümüz destek paketleriyle onların her an yanlarında olduğumuzu beyan ettik. Bu vesileyle Yunusemre Muhatarlar Derneği olarak bizlere lojistik destek sağlayan Manisa Büyükşehir Belediye Başkanlığı’na teşekkür ediyoruz. Ardından Elazığ depreminde 1 günde bir kamyon dolusu yardımı toplayarak o bölgedeki vatandaşlarımıza Manisa’dan yardım elini uzattık. Yine İzmir depreminde aynı şekilde yardım ulaştırmanın ve vatandaşlarımızın yanında olmanın bahtiyarlığını yaşadık. Son çıkan yangınlarda da yine vatandaşlarımızın çağrısını duyarak yardıma koştuk. Yunusemre Muhtarlar derneği biz öncelikle bir sivil toplum kuruluşuyuz. Bir STK olarak birlik, beraberlik, hoşgörü, saygı ve sevgi anlayışını öncelik kabul ediyoruz ve çalışmalarımızı bu çerçevede yönlendiriyoruz” şeklinde konuştu.

  1. Programa katılan protokol üyeleri de birer kısa konuşma yaparak muhtarların kendileri için çok önemli olduğunu belirterek önemli bir görevi yerine getirdiklerini dile getirdi. Yapılan konuşmaların ardından Derneğin sosyal projeler ve yardım kampanyalarına öncülük eden ve katkı sağlayan muhtarlarına teşekkür belgesi programa katılan protokol üyeleri tarafından takdim edildi.

YORUM YAP