Format Haber

ATIL OTELLERİ ŞAHA KALDIRAN ADEM

ATIL OTELLERİ ŞAHA KALDIRAN ADEM
Nezih Varol( nezih.varol@hotmail.com )
Gazeteci - Sosyal Hizmet Uzmanı
22 Mayıs 2022 - 13:37

Fakirinden zenginine artık herkes daha tasarruflu, tutumlu, temkinli, kılıkırkyaran davranışlar geliştirmeye başladı.

İngilizler ve Almanlar öyledir mesela, en eski eşyayı bile atmazlar, koyacak yer bulamadıklarında eskiciye satarlar, eskici aslında geri dönüşümcülerdir, gerekli tadilat ve bakımı yaptıktan sonra meraklısına tekrar satarlar.

Belli ki ekonomik nedenler, bolluk ve bereketin çöküşü, yoksunluk ve yoksulluğun artması insanları ikinci el malları değerlendirmeye itiyor.

Yani bit pazarına nur yağıyor, eskiye rağbet artıyor, yamalı bohça moda oluyor, mesela yırtık blue jean’ın moda olmasına başka kıyafeti olmayan fakirler değil, yüklü varlıkları olan zengin işinsanları da seviniyor.

Geçtiğimiz hafta benim de bulunduğum bir İzmir Ege Medya Platformu üyesi gazeteci yazarlar buluşması daha gerçekleşti, İstanbul Ticaret Odası Meclis Üyesi ve İzmir Federasyonu Genel Başkanı, işinsanı Ferhan Ademhan’ın yeni aldığı ve kendi konseptine göre düzenlediği İzmir Alsancak’taki Volley Oteline konuk olduk.

Başarılı işinsanı Ferhan Ademhan toplantıda turizm sektörüne yönelik yatırım ve değerlendirmelerde bulundu, İstanbul, Ankara, Mardin ve Bolu’dan sonra İzmir ve Aydın’da da önemli turizm yatırımlarına imza atacaklarını, İzmir’de Volley Oteli aldıklarını, bunu Çeşme ve Kuşadası ile sürdüreceklerini söyledi.

Ademhan, atıl durumda olan otelleri sektöre ve ekonomiye geri kazandırmaya özen gösterdiklerinin altını özellikle çizerek, “Bununla ilgili İzmir ve çevresinde birkaç projemiz var, doğada artı bir tahribata neden olmamak için atıl durumda olan otelleri alarak kendi tarzımız ve anlayışımızla tekrar sektöre kazandırıyoruz” dedi.

Ademhan projelerini şöyle sıraladı: “İstanbul ve Bolu’dan sonra halkamıza Ankara’da King Oteli ekledik, şimdi İzmir ve Ege’ye odaklandık, burada Volley Oteli alarak başlangıç yaptık, büyük tadilatlardan sonra İzmir’e kazandırdık, şimdi üç markanın dört yıldızlı segmenti olarak İzmirlilere hizmet veriyor, Alsancak Gündoğdu Meydanı’nda yürüme mesafesinde olması nedeni ile çok tercih ediliyor, her otelimizde olduğu gibi buraya da ayrı bir özen gösterip farklı bir konsept tasarladık, ‘Next Gen’ konseptiyle, canlı ve modern tarzda tasarladık, spor camiasına özel tasarım iki buçuk metrelik yataklar yaptırdık, bu boyutlarda yatağa sahip olan çok fazla yer yok, farkımızı her yaptığımız çalışmada göstermeye önem veriyoruz, mesela Bolu’da bulunan otelimizin konsepti tamamen natural garden şeklinde, turizmdeki atılımlarımızı hem en doğal şekilde, hem de farklı tarz konseptle tasarlıyoruz.”

Turizm önemli, özellikle geri kalmış ülkeler sınıfında olan Türkiye için daha da önemli, ama her geçen gün yok olan ormanlarımız, tarım arazilerimiz, denizimiz ve doğamız söz konusu olduğunda oturup düşünmemiz gerekiyor.

Ben bu konuyu vicdanıyla cüzdanı arasında enine boyuna düşünerek akıllıca bir karar veren güzel kalpli işinsanımız Ferhan Ademhan’ı yürekten kutluyorum.

Doğayı yok etmek pahasına yeni bir otel yapmaktansa, var olan atıl otelleri revize ve restore ederek yeniden turizme kazandırmak her babayiğidin harcı değil.

Bunun için güzel bir yürek, temiz bir vicdan, berrak bir beyin, helal sermaye lazım, işte bunların hepsini Ferhan Ademhan’da gördüm.

Şükürler olsun bu ülkede hala böyle işinsanları var, yolu ve bahtı açık, bereketi bol olsun.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır