Format Haber

‘Siyasetçi olduğunu söyleyen insanların daha önce neler söylediğine bakıyorum.’

‘Siyasetçi olduğunu söyleyen insanların daha önce neler söylediğine bakıyorum.’
14 Aralık 2020 - 19:01

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ ı partisinin genel merkezinde ziyaret etti.

Görüşme sonrası gazetecilerin sorularını yanıtlayan Karamollaoğlu, dostluk ziyareti gerçekleştirdiklerini ifade ederek  DEVA’nın Türkiye’nin problemlerinin çözümüne katkıda bulunacağını ümit ettiklerini söyledi.

Babacan da, ”Türkiye’nin Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’ne geçmesiyle her alanda sorunlarının büyüdüğünü, güçlü parlamento, yargı ve denetim fonksiyonunun olduğu bir sistemin yeniden tasarlanması gerektiğini ifade etti.

Karamollaoğlu ve Babacan basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

‘Siyasetteki insanların, siyasetçi olduğunu söyleyen insanların daha önce neler söylediğine bakıyorum.’

Babacan, bir gazetecinin İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun DEVA Partisi’ni hedef alan sözleri hatırlatan bir sorusuna şu cevabı verdi:

“Öncelikle orası Meclis kürsüsü, Meclis kürsüsünde alışık olmadığımız bir üslup gördük gerçekten. Hep söylüyorum tiyatro önemli bir sanat alanı. Ama sahici bir şey olması lazım. Ben hep şuna dikkat ediyorum. Siyasetteki insanların, siyasetçi olduğunu söyleyen insanların daha önce neler söylediğine bakıyorum, bugün neler söylediklerine ve yaptıklarına bakıyorum. Dolayısıyla üzerinde yorum yapmaya değer olarak görmüyorum. Biz de zikzak yok, biz de U dönüşü yok. Biz 20 sene önce ne söylüyorsak bugün hala ilkeler ve değerler açısından aynı noktadayız. Hiçbir değişiklik yok. İlkeler ve değerler bazında her an her şeyi konuşabiliriz. Ama eğer ilke yoksa, ortada bir değer yoksa zikzak çoksa o zaman günlük konjonktür ve günlük esen rüzgarlar ve o rüzgarlar karşısında söylenen ifadeler ve tutumla ilgili açıkçası söylemeye değer bulmuyorum.”

Karamollaoğlu: ‘Asgari ücret bir ülkede açlık sınırında olmamalı’

Karamollaoğlu ise asgari ücret ile ilgili bir soruyu yanıtlarken şunları söyledi:

“Bir şeyin yanlış olduğunu ısrarla söylüyorum. O da asgari ücretin sürekli olarak açlık sınırı civarında görüşülmesi. Sendikalar da görüşmelerin bu civarda yapılmasına itiraz etmiyorlar. Asgari ücret bir ülkede açlık sınırında olmamalı onun üstünde olmalı, altında olmamalı. Limit yoksulluk sınırı olması icap eder. Belli bir süre içinde 10 hatta 15 yılda da olsa her sene enflasyonun üzerinde bir zam yapılarak bu hedef yakalanmalı.”

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır