Format Haber

BAŞBAKAN AKŞENER

BAŞBAKAN AKŞENER
Nezih Varol( nezih.varol@hotmail.com )
Gazeteci - Sosyal Hizmet Uzmanı
08 Ocak 2023 - 20:13

“Başbakan olacağım” diyor, başka bir şey demiyor.

Ortada başbakanlık diye bir makam kalmamış, hayli vakittir Cumhurbaşkanlığı başkanlık sistemi ile yönetiliyoruz, üstelik bu durum halka sorulmuş, referandumdan başkanlık sistemi çıkmış, vatandaş eski sistemi yıkmış, yeni sistemi benimsemiş, kabul etmiş, ama O hala olmayan bir makamı istiyor, “Başbakan olacağım” diyor.

Bir insanın varolan bir hedefe yönelmesi ve bunun için mücadele etmesi anlaşılır ve desteklenir bir eylemdir.

Tam tersi olarak da bir insanın olmayan bir hedefe yönelmesi ve bunun için mücadele etmesine bir anlam verilmez, destek olunmaz, hatta engel olunarak bu hayalden vazgeçmesi için telkinde bulunulur.

Bu tüm dünyada böyledir, normal insan davranışıdır, ortalama her insan aynı tepkiyi verir, kimse hayal peşinde koşmaz, gözüyle gördüğü eliyle tuttuğu işlerin peşinde koşar.

Desem de bu iş biz Türkler için öyle değildir.

Hedefleri için dağları delen, gemileri karadan yürüten, yokluktan varlık üreten, 7 düvele meydan okuyan çılgınlar için durum oldukça farklıdır.

Türkler için hayaller, idealler, inançlar, hedefler önemlidir, önceliklidir, hayatidir.

Hele ayakları yere basan hayaller yok mu, tam da çılgın Türklerin istediği lokmadır, onu almadan asla vazgeçmeyecektir, tüm bir hayatını bu işe adayacak ve çok da kısa sürede elde edecektir.

Onun için ben İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Başbakanlık hayalini ve bu yoldaki mücadelesini çok gerçekçi buluyorum.

Cumhurbaşkanlığı başkanlık sistemi denenmiş, başarısız olmuştur, parlamenter sisteme dönüş zaruridir, elzemdir, bunu görmek ve bir yanlışı düzeltmek de erdemdir.

1000 yıllık mucizelerimiz şöyle dursun, sadece 100 yıl önce emperyalist dünya üzerimize yürürken verdiğimiz Ulusal Kurtuluş Savaşı mucizesinin yazıldığı kitapların mürekkibi henüz kurumadı.

1000 yılın dahisi Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile çılgın dedelerimizin bir imparatorluğun küllerinden nasıl yeni, güçlü, kudretli, tam bağımsız bir ülke yarattığı henüz unutulmadı.

Bir Türk için hayal, gerçeğe giden yolda kullanılan küçük bir araçtır.

Evet, bence de Başbakan Akşener.

O bunu Erdoğan’ın teklifini elinin tersiyle ittiği gün hak etti.

KÖŞE YAZARLARI
PİYASALARDA SON DURUM
 • DOLAR
  -
  -
  -
 • EURO
  -
  -
  -
 • ALTIN
  -
  -
  -
 • BIST 100
  -
  -
  -
Hava durumu
-
-
-
Nem Oranı: -
Basınç: -
Rüzgar Hızı: -
Rüzgar Yönü: -
Hava durumu
İMSAK-
GÜNEŞ-
ÖĞLE-
İKİNDİ-
AKŞAM-
YATSI-

© Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır