DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

ESNAF FAHİŞ OLMUŞ

Yayınlanma Tarihi : Google News

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gereksiz fiyat artışı yapan ve fahiş fiyat uygulayan esnafa ve işyerlerine büyük cezalar verileceğini, hatta ciddi hapis cezalarına maruz kalacaklarını söylemişti.

Bunun için kanuni düzenlemeler yapacaklarını, fahiş fiyat uygulayanları asla affetmeyeceklerini her platformda ifade eden Erdoğan’ın verdiği sözler askıda kaldı.

İşdünyası ve esnaflar her sabah zam yapmalarının nedenini hızla artan akaryakıt fiyatlarından altın ve dövizin yükselişine kadar her şeye bağladılar.

Akaryakıt zamlandı zeytine zam yaptılar, altın yükseldi peynire zam yaptılar, Dolar yükseldi yağa zam yaptılar, Euro yükseldi ekmeğe zam yaptılar, Rusya-Ukrayna savaşı oldu bulgura zam yaptılar.

Zam yapmak, fahiş fiyat uygulamak için her türlü sosyoekonomik nedeni kullanırken, iktidar mensupları hep seyretti, izledi, tazıya tut tavşana kaç dedi.

Gün geldi bahane ettikleri akaryakıt, Dolar, Euro dibi gördü, ama fiyatlar geri gelmedi, gerekçe gösterdikleri Rusya ile Ukrayna’da bile hiç bir mala zam gelmedi, iktidar mensupları yine seyretti, izledi, tazıya tut tavşana kaç dedi.

Vatandaşın isyanına, açlık ve kıtlıkla yaşamasına göz yumdular, fahiş fiyatları önleyecek kanunları çıkarmadılar, verdikleri denetleme sözünü yerine getirmediler, göstermelik olanlar dışında hiç bir işyerini ve esnafı denetlemediler, ciddi cezalar vermediler.

Ve iktidar mensupları her zaman olduğu gibi hep seyretti, izledi, tazıya tut tavşana kaç dedi.

Akaryakıt 30 liradan 20 liraya düştü, yani yüzde 30 geriledi.

Ama zeytine, peynire, ekmeğe yüzde 30 zam geldi.

Görülüyor ki hükümetin iktidarı, gücü, kudreti düştü.

Piyasa kurdun kuşun eline düştü.

Fırsatçı esnaf fahiş oldu, kötü yola düştü.

YORUM YAP