Gündem

İngiltere’ ye gönderilen sağlık ekipmanlarıyla ilgili yalan haber için açıklama geldi

İngiliz Büyükelçi Chilcott: 'Haberler doğru değildir'

Önceki gün Ada basınında, Türkiye’den İngiltere’ye gönderilen 400 bin adet kişisel koruyu ekipmanlar içinde yer alan önlüğün güvenlik standartlarına uygun olmadığına ilişkin haberler yer aldı.

Medyaya yansıyan haberlerde İngiltere Hükümetinin sağlık ekipmanları içinde yer alan 400 bin adet koruyucu önlüğün kullanılamayacağını açıklanmıştı.

Haber yalan çıktı!..

Birleşik Krallık Ankara Büyükelçisi Dominick Chilcott, basında yer alan bu haberlerle ilgili bir açıklama yaptı. Büyükelçi,”Kişisel koruyucu ekipmanın kullanılamaz halde olduğuyla ilgili Birleşik Krallık medyasında yer alan haberler doğru değildir” dedi.

İletişim Başkanı Altun’ un açıklaması

İletişim Başkanı Fahrettin Altun konuyla ilgili olarak twitter hesabında şu açıklamaları yaptı:

‘Türkiye’nin Birleşik Krallık’a yolladığı tıbbi yardım malzemeleri ile ilgili ortaya atılan asılsız ve hezeyan dolu iddialar her iki ülkenin resmi makamları tarafından yalanlanmış ve işin hakikati hemen ortaya konmuştur.
”Türkiye karşıtı her habere doğruluğunu ve güvenilirliğini hiç araştırmadan sahip çıkan bu zihniyet bizlere bağımsız, tarafsız, güvenilir ve sorumlu bir medyanın ne denli önemli olduğunu bir kez daha göstermiştir.
”Medya eğer yalanın, batılın ve sansasyonun girdabına kapılıp da doğrunun, hakkın ve hakiki haberin peşinden gitmeyi bırakırsa orada demokrasi savunusundan değil, olsa olsa halk ve demokrasi düşmanlığından söz edilebilir. Yaşasın demokrasi, yaşasın hakikat!”
İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı
Kapalı