DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

LÖSEV DE 10 LİRANIN PEŞİNDE

Yayınlanma Tarihi : Google News

Ne 10 liraymış ama, iktidar dahil ne kadar sözde yardım kuruluşu, ne kadar hikayeden hayırsever varsa, tutturmuşlar 10 lira bağış da 10 lira bağış.

Bunların altında trilyonluk makam araçları yokmuş da, iki dakikalık yolu bu lüks tahtarevanlarıyla gitmiyorlarmış da, boğaz manzaralı yalılarda, malikanelerde oturmuyorlarmış da, milletin 10 lirasına muhtaçmış gibi davranmıyorlar mı, gel de çileden çıkma.

LÖSEV de son yıllarda bu 10 lira isteme modasına ayak uydurdu, ama bir farkla, LÖSEV işsizliğin, emek sömürüsünün ve ekmek kavgasının sınırları zorladığı bir dönemde, insanların, özellikle işsiz gençlerin umutları, hayalleri, beklentileri üzerinden 10 lira toplamaya kalkıyor.

Düşünün bir hayır vakfısınız, işe eleman alacaksınız, işsiz güçsüz insanlardan 10 lira istiyorsunuz ve işin tuhaf yanı bu elemanı hiç bir zaman bulamıyorsunuz, ilanınız sürekli yayınlanıyor ve binlerce başvurudan birini bile seçmiyorsunuz, ya da uygun elemanı bulunca ilanı kaldırmıyorsunuz.

Şimdi size bu durumu belgeleriyle sunacağım;

“İL KOORDİNATÖRÜ, KOORDİNATÖR YARDIMCISI (ANKARA, İSTANBUL, İZMİR, ADANA, KAYSERİ, ESKİŞEHİR, BURSA)

LÖSEV Ankara/Vakfın merkezi yapısının daha küçük modelinin uygulandığı il özelinde; Halkla İlişkiler, Sosyal Hizmetler, İdari ve Mali İşler, Kurumsal İlişkiler gibi bölümlerin ve projelerin tümünün organizasyon, yönetim ve koordinasyonunu sağlamak, strateji, hedef ve kalite süreçleri doğrultusunda sorumlu olduğu bölgeyi tüm iç ve dış paydaşlar arasında verimli iletişim kurmak,

norm kadroları oluşturarak, uyumlu ve verimli çalışmalarını sağlamak, LÖSEV’in büyüyen yapısında eklenecek proje vb. çalışmalar için kapsamını, iş dağılımlarını, maliyet planlarını, takvimini içerecek şekilde proje planlarını tanımlamak, güncellemek ve takip etmek için tercihen köklü veya uluslararası üniversitelerin Hukuk, İletişim, Uluslararası İlişkiler, Tıp, Eczacılık, Sosyal Hizmetler, Ekonomi, Endüstri Mühendisliği, İşletme gibi bölümlerinden en az lisans mezunu olan, takım çalışmasına yatkın, 20 ile 100 kişilik ekipleri yönetebilen ve kadroları yetiştirebilen TAKIM ARKADAŞLARI arıyoruz. LÖSEV”

Ve peşine vurucu, bir o kadar da tuzaklayıcı, iş ve ekmek peşinde koşan gençleri incitici, hayalleri yıkıcı, ‘bağış’ kelimesinin anlamını parçalayan, içini boşaltan o açıklama geliyor:

“Değerli Çalışma Adayı Arkadaşımız;

LÖSEV ve bağlı olduğu organların işe başvuru süreci sembolik bir bağış ile başlamaktadır. Bunun sebebi amaç ve felsefemizi benimsemeye açık; LÖSEV’de çalışma konusunda istekli ve kararlı adaylarla başvuruları sınırlamaktır.

LÖSEV’in tüm çalışanları sayıları her geçen saat artan onbinlerce çocuğa ve ailelerine umut olurken, IK çalışanları da bu yapılarını güçlendirmek için haftada yaklaşık binlerce başvuruyu titizlikle incelemektedir.

Bu IK tasnif yöntemimiz kapsamında ilgi ve güveninizle tamamladığınız başvurunuzdaki bağış ile lösemili çocuklarımız ve kanser hastalarımızın hayata bağlanmalarına katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederiz.

* Başvuru formunu doldurmadan önce LÖSEV online bağış sayfasına giriniz.( www.losev.org.tr/bagis/Bagis.html )

* Bu ekrandan 10 TL olarak seçim yaparak bağışınızı tamamlayınız.

* Bağışınızı tamamladıktan sonra bağış dekontu üzerindeki bağış numaranızı kaydediniz.

* Insan Kaynakları işlemlerinize devam etmek için bu bağış numarası ile devam ediniz.

* Başvuru işleminizi tamamladıktan sonra bir kayıt numaranız oluşacaktır, bu numarayla başvurunuzu takip edebilirsiniz.

Bağış Numaranız: ……….”

Buradan özellikle çok değerli Sosyal Hizmet Uzmanı meslektaşlarıma sesleniyorum; sakın LÖSEV’in bu tuzağına düşüp de sizin çaresizliğinizden yararlanmaya çalışan, zoraki olarak 10 liranızı almayı kar sayan bu zihniyete boyun eğmeyin, iş bulma umuduyla 1 liranızı bile heba etmeyin, siz işe alınsanız da ilanı yayınlamaya devam edecekler ve geride kalan binlerce meslektaşınızdan 10 lira istemeyi sürdürecekler, bu durum bizim meslek etiğimize, mezun olurken ettiğimiz yemine de aykırıdır.

Unutmayın; her iyinin içinde bir kötü, her kötünün içinde bir iyi vardır.

LÖSEV iyi olabilir, ama iş ilanı üzerinden uyguladığı bu uygulama kötüdür.

LÖSEV’in iyiliğine gölge düşüren bu uygulamayı terk etmesini diliyorum.

YORUM YAP