DOLAR
EURO
STERLIN
FRANG
ALTIN
BITCOIN

SENİ REİS DEĞİL CHP’LİLER GÖMECEK!

Yayınlanma Tarihi : Güncelleme Tarihi : Google News

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu partisi, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye’yi şaha kaldırdığı dönemin partisi, anlı şanlı CHP, soruyorum sana; sen bu partiyi başpehlivanlığa değil de, deste küçük boya -hafif sıklet- talip olan daraltan oğlanın eline bırakacak parti miydin?

Sürekli yenildiği için güreşe doymayan, sırtı yerden kalkmayan, kendine ait bir lakabı bile olmayan çakma Gandi’ye layık mıydın?

Yedi düveli dize getirmiş bir dünya liderinin, bir askeri ve siyasi dehanın üzerine sen nasıl bu hatayı ve üstelik defalarca üst üste yaparsın?

Senin Altıok’a, Milliyetçiliğe, Halkçılığa, Devletçiliğe, Cumhuriyetçiliğe inancın nerede kaldı, nerede Devrimciliğin, hadi bunları unuttun, nerede demokrasi anlayışın, demokrasiye güvenin?

Bak; dönemin Sosyal Güvenlik Kurumu’nun dibe çöküşü ile anılan bir genel müdürden söz ediyoruz, yine kendisi gibi siyasi başarısızlıkları ile namlanmış, nam-ı diğer Hizipçi Deniz Baykal’a karşı gerçekleşen kaset komplosunun ardından ortaya konan kişiden söz ediyoruz.

Dahası da var, senin gözünün içine baka baka tam 8 seçim kaybetti bu kişi, bu seçimleri ve sonuçlarını hatırla;

İlk seçimine 2009 yılında girdi, 29 Mart’ta gerçekleşen yerel seçimlerde AK Parti’ye karşı kaybetti, yüzde 44,77’ye karşı CHP’nin oyları yüzde 36,98’de kaldı.

2010 yılında Türkiye anayasa değişikliği referandumu için sandık başına gitti, sonucunda yüzde 57.88 evet ve yüzde 42.12 hayır oyu çıktı, ikinci defa kaybetti.

2011 genel seçimlerinde AK Parti yüzde 49,83 ile sandıktan çıkarken Kemal Kılıçdaroğlu’nun CHP’si 25,98 oy oranı ile yine sandıkta kaldı.

2014’de Recep Tayyip Erdoğan’ın genel başkanlığında seçimlere giden AK Parti halkın oylarının yüzde 42,87’sini aldı, Kemal Kılıçdaroğlu ise yüzde 26,34’de kaldı.

Aynı yıl Türkiye ilk kez Cumhurbaşkanı seçmek için sandık başına gitti, Recep Tayyip Erdoğan’ın karşısına Ekmelettin İhsanoğlu’nu çıkartan Kemal Kılıçdaroğlu yine kaybetti.

2015’te genel seçim oldu, kaybederse istifa edeceğini söyledi, yüzde 40,87 ile AK Parti yine sandıktan birinci çıktı, Kemal Kılıçdaroğlu’nun oyları 24,95’te kaldı.

Sonraki genel seçimde hezimeti yine farklı olmadı, halk istikrar için yüzde 49,50 ile AK Parti’yi iktidar yaptı, Kemal Kılıçdaroğlu milletten yüzde 25,32 oy alabildi.

16 Nisan Anayasa değişikliği referandumunda da hayır cephesinin başını çekti, halk yüzde 51,41’lik oy oranı ile evet dedi, Kemal Kılıçdaroğlu ve dostları yüzde 48,50 oranında oy toplayabildi.

Tüm bu yaşattıklarından sonra şimdi de ölüm korkusu sarmış gibi dilinden bir siyasi cinayettir düşmüyor.

Düşünüyorum da birine rakip değilsin ki niye bir siyasi cinayete kurban gidesin?

Seni gömse gömse CHP’liler gömer, onlar da hem kör, hem sağır olmuş!

YORUM YAP