Format Haber

The Economist’in kapağı doların geleceği konusunda tartışmaları gündeme getirdi

The Economist’in kapağı doların geleceği konusunda tartışmaları gündeme getirdi
22 Haziran 2020 - 23:34

The Economist dergisinin fotoğrafları sıklıkla tartışmaları da beraberinde getirir. Bu derginin mesajlar ekonomi ve kültür dünyasında ilgiyle takip ediliyor. Derginin son paylaşım görsellerinde dolar yırtık ve üzerinde saatli bomba yer alıyor.

Görselde ABD bayrağın üzerinde yırtılmış 1 dolar resmedildi. Resimde dolar yırtık ve üzerinde saatli bomba yer alıyor. Bu görselin hemen üzerinde ise pençeleriyle bombanın üzerine doğru uçan, ABD’nin simgesi olarak da bilinen bir kartal göze çarpıyor.

Görselin içerik yazılarında doların üzerindeki karamsarlık temasının gerekçesi koronavirüs olarak görülüyor. Salgın nedeniyle alınan tedbirlerin maliyetinin hazine ve maliye politikalarına etkisi ele alınıyor.

Nitekim (Covid-19) salgını nedeniyle dünya geneliyle birlikte Amerika Birleşik Devletleri’nde de “keskin ve ani” bir şekilde ekonomik büyüme sekteye uğradı.

Dergide mali önlemlerin devlet bütçesinde yükleri konusunda değerlendirmelerde bulunuyor. Bir yandan ekonomik faaliyetler daralırken, öte yandan işsizlik ödemeleri, halk sağlığı gibi giderler nedeniyle transfer harcamalarının vergi gelirlerindeki oranın büyüdüğüne işaret ediliyor.

 

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    © Telif Hakkı 2020, Format Haber Tüm Hakları Saklıdır